Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ Final Edition

S extra bohatě vybaveným mimořádným modelem E 63 S 4MATIC+ Final Edition v provedení sedan a kombi se značka Mercedes-AMG loučí s úspěšnou výkonnostně zaměřenou konstrukční řadou 213. Spolu se 4,0-litrovým motorem V8 biturbo o výkonu 450 kW (612 k) a plnovařibilním náhonem na všechna kola včetně smykového režimu určil nové standardy. Díky ušlechtilému vzhledu a rozsáhlé sériové výbavě nabízí Final Edition jedinečnou kombinaci výkonu a luxusu.
Final Edition je k dispozici výlučně v barvě matná grafitová šedá magno. Aerodynamicky optimalizované 20palcové kované disky AMG s designem křížových paprsků, osoustružené, v černé barvě a s zářivě tónovaným čirým lakem, jakož i erb AMG na sloupku C a fólie na bocích vozu zdůrazňují mimořádné postavení.

Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+

K tomu se přidává balíček AMG Night. Obsahuje množství exteriérových prvků ve vysoce lesklé černé barvě: přední rozdělovač proudění spoileru předního nárazníku AMG, vložky bočního obložení prahů AMG, ozdobný prvek na předních blatnících, ozdobnou lištu linie boků a lemování oken, tělesa vnějších zrcátek. Vhodným zakončením zadní části jsou dvě načerno pochromované dvojité koncovky výfuku ve tvaru lichoběžníku. Na přání si lze objednat také balíky uhlíkových vláken I a II.

Vzhled

Osvětlení okolí promítá logo značky AMG vedle otevřených bočních dveří prostřednictvím techniky, která využívá světelných diod. To nejenže apeluje na emoce, ale zároveň v tmavém prostředí představuje také atraktivní prvek. Navíc bude díky dodatečnému osvětlení nastupování a vystupování i komfortnější a bezpečnější.

Jedinečný dojem pokračuje také v interiéru. Špičkový balík sedadel AMG Performance nepřenechává prostor žádným nesplněným přáním. Se sedadly AMG Performance nabízí dokonalé boční vedení pro dynamické jízdní manévry – v kombinaci s estetikou a komfortem: všechny polohy sezení včetně bočnic sedadla lze elektricky nastavovat a dokonale si tak přizpůsobit sedadla postavě řidiče. Integrované vyhřívání sedadel se i při nízkých teplotách co nejrychleji postará o pohodlný pocit z jízdy. A čalounění v ušlechtilé kůži napa AMG titanová šedá pearl/černá se žlutými kontrastními ozdobnými švy zdůrazňuje sportovní charakter. Přístrojová deska a potahy linií boků z vysoce kvalitní kůže napa dodávají interiéru Mercedesu-AMG E 63 S 4MATIC+ ještě více exkluzivity.

Mercedes-AMG

Volant AMG Performance v kombinaci černá kůže napa/mikrovlákno DINAMICA poskytuje dokonalé uchopení pro přesné řízení. Žluté kontrastní ozdobné švy barevně ladí s čalouněním. Zploštělý tvar typický pro vozy AMG pochází z motoristického sportu a potvrzuje sportovní charakter kokpitu. Ergonomicky umístěná ovládací dotyková pole nabízí komfortní, intuitivní ovládání a podporují soustředěné ježdění. Sériová tlačítka AMG na volantu umožňují rychlé a přesné ovládání specifických funkcí ovlivňujících dynamiku jízdy, jako například jízdní programy.

Limitovaná edice Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+

Ozdobné prvky AMG z uhlíkových vláken obsahuje také středová konzola. Mimořádnému modelu Final Edition dodávají charakter typický pro motoristický sport. Na středové konzole se nachází také plaketa „AMG FINAL EDITION“ s potvrzením limitované nabídky 1 of 999. Černé nástupní lišty AMG z kartáčované ušlechtilé oceli okouzlí díky exkluzivnímu žlutému osvětlenému nápisu AMG, který vylepší každé nastupování a vystupování. Robustní ocelové lišty jsou nejen pěkné na pohled, ale také chrání před poškozením prahů dveří. Elegantní černé podlahové rohože s nápisem AMG a žluté kontrastní ozdobné švy harmonicky zapadají do designu interiéru.

Zdroj: automagazin, top-voziky.cz