Zákazníci Tesly opouštějí častěji Hondu a Toyotu

Ze studie společnosti S&P Global Mobility vyplývá, že více nových zákazníků Tesly pochází od značek Toyota a Honda než od jakékoli jiné značky

Nedávno jsme se s vámi podělili o informace ze studie zveřejněné společností S&P Global Mobility. Podrobnosti se týkaly podílu společnosti Tesla na trhu s elektromobily. Tento trh je stále silný, ačkoli levnější modely konkurentů začínají snižovat silný náskok amerického výrobce elektromobilů. Ze stejné studie vyplývá, že více nových zákazníků Tesly pochází od značek Toyota a Honda než od jakékoli jiné značky.

Tesla vládcem luxusu

Pro některé lidi nemusí být překvapením, že kupci běžných japonských vozů a SUV mohou přejít k Tesle. Jak jsme již informovali dříve, Tesla je luxusní značka, ať už vy osobně považujete její vozy za luxusní, nebo ne. Sama sebe označuje za „prémiovou“ automobilku a cena jejích vozů jí pomáhá diktovat luxusní status.

Jak jsme již informovali dříve, Tesla je luxusní značka, ať už vy osobně považujete její vozy za luxusní, nebo ne
Vozy Tesla

To znamená, že Tesla konkuruje luxusním značkám, které mají podobné ceny svých vozů. Poznamenali jsme, že na základě podrobností ve zprávě S&P Global Mobility se jednalo ve skutečnosti o levnější, „mainstreamové“ elektromobily, které začínají Tesle ubírat část tržního podílu. Na druhou stranu se však zdá, že zákazníci, kteří přicházejí k Tesle, nemusí nutně všichni opouštět BMW a Mercedes. I když i u těchto značek se zákazníci obracejí k Tesle.

Údaje firmy S&P Global Mobility

Pohled na údaje společnosti S&P Global Mobility ukazuje, že zatímco mezi „dobyvateli“ Tesly je významné procento od výše zmíněných německých výrobců luxusních automobilů, více než dvojnásobné procento pochází od Hondy a Toyoty. Pokud totiž sečteme obě značky dohromady, údaje ukazují, že téměř 30 % z celkového počtu dobytí pochází od obou japonských automobilek.

Jak vidíte, na základě údajů z období od října 2021 do září 2022 pochází přibližně 15 % kupujících vozů Tesla od Toyoty a 13 % od Hondy. Mezitím téměř 7 procent pocházelo od BMW a 6 procent od Mercedesu.

Lidé si chtějí připlatit za Teslu

Je zajímavé, že jsou to především neluxusní elektromobily, které díky své cenové dostupnosti ukusují část tržního podílu společnosti Tesla. Přesto někteří lidé opouštějí cenově dostupnější značky, aby si koupili Teslu. Proč tomu tak je?

S jistotou to nelze říci, ale víme, že Toyota ani Honda s elektrickými vozidly nepostupují rychle
Elektrické vozy Toyota

S jistotou to nelze říci, ale víme, že Toyota ani Honda s elektrickými vozidly nepostupují rychle. Vzhledem k tomu, že tyto značky zatím nemají na výběr řadu atraktivních elektromobilů a SUV, lidé se možná poohlížejí jinde. No a Tesla je pravděpodobně nejznámější volbou, pokud jde o elektromobily.

General Motors drží krok

Na druhou stranu majitelé vozů Ford a Chevrolet, kteří chtějí přejít na elektromobil, se mohou rozhodnout zůstat u své současné značky, než aby uvažovali o Tesle. Ford i GM již mají ve svých modelových řadách několik konkurentů Tesly a oba plánují v blízké budoucnosti přidat mnoho dalších.

Zdroje: insideevs, Top-Vozíky