Subaru Rex debutuje s motorem o objemu 1,2 litrů

Model Subaru Rex se vrátí v roce 2023 a tentokrát se nejedná o Subaru jako takové, protože se díváme na předělaný model Daihatsu Rocky

Subaru Rex debutoval v roce 1972 jako vůz s motorem vzadu a pohonem zadních kol. Po něm následovala v roce 1981 druhá generace, která přešla na pohon předních kol a pohon FWD. Japonská automobilka přešla v roce 1985 na model Mk3 s přeplňovanými motory a v roce 1992 ukončila výrobu tohoto vozu. Model Subaru Rex se vrátí v roce 2023 a tentokrát se nejedná o Subaru jako takové, protože se díváme na předělaný model Daihatsu Rocky.

Subaru Rex

Subkompaktní crossover, prodávaný také jako Toyota Raize a Perodua Ativa, je mnohem větší než tři předchozí vozy Subaru. Rex třetí generace je dlouhý 3995 mm, široký 1695 mm a vysoký 1620 mm, přičemž rozvor náprav měří 2525 mm. Ačkoli se model Rocky prodává s volitelným pohonem všech kol, verze Subaru má výhradně pohon předních kol.

O výkon se stará benzinový motor o objemu 1,2 l, který dosahuje výkonu 87 koní (64 kW) a točivého momentu 113 Nm
Subaru Rex

O výkon se stará benzinový motor o objemu 1,2 l, který dosahuje výkonu 87 koní (64 kW) a točivého momentu 113 Nm. Tříválcový motor přenáší své síly na přední nápravu prostřednictvím bezstupňové převodovky. Stojí za zmínku, že Daihatsu prodává model Rocky také s výkonnějším přeplňovaným motorem o objemu 1,0 l s výkonem 98 koní (72 kW) a točivým momentem 140 Nm. Tento motor však není pro Subaru Rex k dispozici.

Ačkoli se motor zdá být chudokrevný, Rex je lehký vůz, uvážíme-li, že se jeho váha přehoupla přes necelých 1 000 kg. Subaru je přesvědčené, že tříválcový motor je schopný zajistit výkonné a plynulé zrychlení a zároveň vynikající spotřebu paliva. Pro vůz, který má být primárně určený pro jízdu ve městě, jsou dokonce k dispozici jízdní režimy.

Cena

Nový Rex, který je k dispozici ve stupních výbavách G a Z. Začíná na ceně 300 tisíc korun a stoupá na 365 tisíc korun za lépe vybavený model. Subaru nepředpokládá, že by se jednalo o velký prodejní úspěch, protože cílem je prodat pouze 150 vozů měsíčně.

Zdroje: motor1, Vapol