Lada představuje Nivu Travel ve speciální edici Black

Lada Niva Traveler

Lada rozšiřuje nabídku verzí modelu Niva Travel o speciální provedení Black. Niva byla konstruována do obzvláště těžkých provozních podmínek. Vyráběna ve tří nebo pětidveřové karoserii a ve verzi Praktik. Mezi lety 2009-2020 prodávaná na většině trzích jako Lada 4×4

AvtoVAZ (v minulosti pouze VAZ) je ruská firma vyrábějící automobily značky Lada. Jejich produkce probíhá ve městě Togliatti ve Volžském automobilovém závodě. Značka Lada byla vybrána pro export automobilů, které byly na tehdejším sovětském trhu prodávány pod značkou Žiguli.

Niva Travel – zjednodušeně řečeno omlazenou verzí někdejšího Chevroletu Niva. Ten se poté, co AvtoVAZ odkoupil od amerického koncernu General Motors jeho 50procentní podíl, přejmenoval na Ladu Niva. Po zmíněné modernizaci se z tohoto vozu stala Lada Niva Travel.

Lada Niva Traveler
Lada Niva Traveler

Přídomek Travel odlišuje vůz od původní Nivy, kterou společnost stále prodává. Když v ruské automobilce držela podíl skupina GM, vyráběla se jako Lada 4×4. Nyní ji v nabídce najdeme jako Nivu Legend.

Speciální verze Black (používají marketingové označení [BLACK]) vychází z výbavy Comfort, která už v základu zahrnuje například klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla nebo klimatizovanou přihrádku před spolujezdcem.

Black přidává 16palcová litá kola (místo 15palcových) v černé barvě, skládací klíč s centrálním zamykáním a ovládáním alarmu, ochranný kryt rezervního kola v barvě karoserie a střešní ližiny. V interiéru najdeme černou stropnici a výšivku s označením verze na opěradlech předních sedadel. K dispozici je také pět laků karoserie.

Cena Lady Niva Travel v edici Black začíná na částce 972 900 rublů, což je v přepočtu asi 272 tisíc korun. O pohon se stará 1,7litrový zážehový čtyřválec spojený s pětistupňovou manuální převodovkou, který nabízí nejvyšší výkon 58,5 kW při 5000 min-1 a maximální točivý moment 127 N.m při 4000 min-1.

Všechny verze nově disponují stálým pohonem všech kol, uzávěrkou mezinápravového diferenciálu a redukční převodovkou.

Zdroje: auto, TowPoint