Acura TLX se vrací s elegancí

Druhá generace kompaktního luxusního sedanu TLX dostala v polovině své existence mírně přepracovaný design. Zaměřuje se na to, co se podle společnosti Acura zákazníkům líbí nejvíce. Velký, elegantní design exteriéru sedanu a dobře zásobenou spižírnu výbavy interiéru. Zatímco celkový profil modelu TLX zůstává nezměněn – proč opravovat něco, co bylo nádherně neporušené, modely pro rok 2024 dostanou nové, ještě zářivější bezrámové mřížky, další barevné varianty a v případě zásady méně je více i zjednodušenou modelovou řadu.

Jednodušší modelová řada Acura TLX

V roce 2023 byly k dispozici téměř deset výbavových stupňů. Od poměrně chudého základního modelu až po limitovanou edici Type S PMC. Pak tu byly možnosti volby pohonu předních nebo všech kol a výkonnostních paketů. Není divu, že zákazníci žádali Acuru o zjednodušení. Pro rok 2024 je nyní standardem paket Technology. Ten je k dispozici pouze s pohonem předních kol. Nabídku doplňují modely A-Spec a Type S, oba s pohonem všech kol.

2024 acura tlx type s
Acura TLX

Nová mřížka chladiče pro základní model Acura TLX a A-Spec má třpytivý širší vzor kosočtverečných ok, jakousi pavučinu pokrytou rosou, zatímco Type S dostal užší vzor. Obě mřížky mají provedení v lesklé černé barvě. Neviditelný, ale jistě užitečný je nový radar za logem Acura. Type S má také kameru s plným okolím. Modely TLX a A-Spec dostanou 19palcová dělená pětipaprsková kola v tmavě šedé barvě, zatímco Type S dostane 20palcová kola v lesklé černé barvě. Oba vozy vystavili na celoročních gumách, ale TLX Type S je k dispozici s vysoce výkonnými letními pneumatikami na měděných 20 palcových kolech.

Vzadu dostal model A-Spec nový difuzor a kulaté koncovky výfuku. Typ S, který již má agresivnější difuzor a čtveřici koncovek, zůstává beze změny, ačkoli pro spoiler je k dispozici karbonová varianta. Do modelu Acura TLX se dostávají dvě čerstvé barvy laku: nový odstín Urban Gray Pearl (pouze pro A-Spec a Type S) a tmavší Liquid Carbon Metallic, který jsme poprvé viděli na modelu MDX (pouze pro TLX s paketem Technology).

Pod kapotou není nic nového

2024 acura tlx type s
Acura TLX – interiér

U žádného z modelů TLX neočekávejte výrazné výkonové změny. Výbavy Technology a A-Spec používají stejný přeplňovaný čtyřválec 2,0 l o výkonu 272 koní a točivém momentu 380 N.m jako v roce 2023, i když ve výbavě A-Spec jej najdete tišší, protože má nyní silnější koberce, více protihlukového polstrování a akustické sklo v předních dveřích. U Type S zůstává zachován přeplňovaný šestiválec 3,0 l s výkonem 355 koní a točivým momentem 481 N.m, ale s režimy upravenými pro rychlejší reakci na plyn ve sportovním nastavení. Obě varianty motoru podporuje 10 stupňová automatická převodovka.

Po vstupu do kabiny, poté, co si vyberete červený nebo černý kožený interiér, najdete 12,3 palcový digitální přístrojový štít a odpovídající 12,3 palcovou středovou obrazovku. To je o 20 % větší obrazovka než u modelů 2023. Důležitější je, že rychleji reaguje na vstupy. Připojení k telefonu je standardem a Acura TLX nyní nabízí vestavěnou Amazon Alexa. Cestující na zadních sedadlech mají nyní k dispozici nabíjecí porty a bezdrátová nabíjecí podložka je standardem pro všechny modely.

Zákazníci, kteří hledají okouzlující alternativu k obvyklým německým sportovním sedanům, se mohou po modelu TLX poohlédnout u prodejců značky Acura koncem listopadu.

Zdroj: caranddriver, Vapol