Elektrický mini Batmobil zabírá rekord v Goodwoodu

Malé nulové emise se v čase 39,08 ujal vedení Volkswagen ID.R. ,,Leť jako motýl, bodej jako včela.“ Krademe slavnou frázi Muhammada Aliho, abychom tak mluvili o McMurtry Speirlingovi, mini superautu, které při pohledu na něj téměř vzbuzuje něhu, ale člověk se tak nesmí nechat zmást prvním dojmem. Pod tvarem malého Batmobilu se skrývá jednomístný vůz 1 000 koní – čistě elektrických – vmáčknutých až do morku kostí podél kopce Goodwood.

Výsledkem byly stopky zastavené na 39,08″, což je vůbec nejlepší čas pro jakékoli vozidlo, které bylo na Festivalu rychlosti vidět.

Elektrický mini Batmobil

Jednomístný vůz s nulovými emisemi, řízený bývalým pilotem Formule 1 a IndyCar Maxem Chiltonem, tak překonal rekord. Ten v roce 2019 stanovil Romain Dumas za volantem supersportovního vozu Volkswagen ID.R (také je elektrický). Ten drží i rekord na okruhu na Nurburgringu a kdo ví, že dříve nebo později si ani anglický mini hypercar nezkusí svou slávu na německé trati.

McMurtry, Elektrický mini Batmobil zabírá rekord v Goodwoodu
McMurtry

Také proto, že specifikace elektrického mini jsou opravdu působivé. 1 000 hp výkonu a 1 000 kg hmotnosti při poměru výkon/hmotnost 1 hp/kg. Existují hyperauta, která však o takové funkci sní. Nečekejte ale šílenou maximální rychlost. McMurtry Speirling se zastaví na 241 km/h, elektronicky omezených pro zajištění nabití lithium-iontových baterií. Ty vám po plném nabití umožní ujet 483 km.

Připraveni na cestu

Po druhém (rekordním) debutu v Goodwoodu se zdá, že McMurtry Speirling se zdá připraven k sériové výrobě. Což kolegům z Autocar potvrdil generální ředitel společnosti Thomas Yates. Technické specifikace zůstanou nedotčeny. Navíc zde budou přední a zadní světla, stěrače a další „detaily“ nezbytné pro vozy, které chtějí jezdit po silnicích otevřených provozu.

Za cenu něco málo přes milion eur (24 700 000 Kč) má možnost jezdit na palubě městského auta: anglický hypercar je jen 3,5 metru dlouhý, 1,7 široký a 1,1 metru vysoký (43,3 palce).

Zdroj: motor1, Vapol