LONGi Hi-MO 7 – solární modul s vysokou účinností

Člen Solar Module Super League, společnost LONGi, představil minulý měsíc na veletrhu SNEC 2023 svůj solární modul Hi-MO 7

Člen Solar Module Super League, společnost LONGi, představil minulý měsíc na veletrhu SNEC 2023 svůj solární modul Hi-MO 7. Modul je založený na technologii hybridních pasivovaných článků s dvojitým přechodem a vyznačuje se konvenční velikostí článku/válec M10, sériovým výkonem 580 W a účinností konverze 22,5 %.

Trh a aplikace

Solární modul je určený pro použití na trhu veřejných služeb a navazuje na modul Hi-MO 5 společnosti, který byl navržený pro použití ve stejném odvětví. Stejně jako ostatní moduly M10 má rozměry 2 279 mm x 1 134 mm. Široké rozšíření této velikosti modulů znamená, že nové iterace, jako je Hi-MO 7, začnou těžit z odvětví, které je s panely velmi dobře obeznámené.

Výzvy v odvětví pro společnost LONGi

Nejnovější modul společnosti LONGi se snaží zajistit, aby poptávka po velkoplošných solárních modulech zůstala vysoká. Svět vstoupil do „terawattové éry“, v níž globální kapacita solární energie překročila 1TW. Společnost SolarPower Europe odhaduje, že do roku 2025 by se světová solární kapacita mohla zdvojnásobit na 2TW.

Mezitím Asociace solárního energetického průmyslu USA (SEIA) odhaduje, že solární kapacita v této zemi vzroste z 5 GW v roce 2013 na 50 GW do roku 2028, přičemž se očekává, že naprostá většina nových instalací by měla pocházet ze sektoru veřejných služeb. S růstem kapacity solárních modulů i solárních farem, které mají uspokojit tuto rostoucí poptávku po kapacitě, poroste zájem o moduly, které jsou efektivní ve velkých a užitkových instalacích.

Technické řešení modulu HI-MO 7

Moduly Hi-MO 7 jsou vybavené bifaciálním článkem s dvojitým přechodem. Ten se během výrobního procesu pasivuje, což zabraňuje rekombinaci elektronů na povrchu článku. To zvyšuje účinnost přeměny článku a snižuje náklady na elektřinu vyrobenou modulem, jehož je součástí. Článek je rovněž vybavený místní nízkoodporovou kontaktní vrstvou, která zvyšuje účinnost článku.

Na přední a zadní straně solárního modulu jsou rovněž použité různé technologie pasivace článků. Díky tomu má modul vysoké napětí naprázdno a zvýšenou účinnost. Navíc se očekává, že v průběhu času by měl v menší míře degradovat a sníží se i jeho teplotní koeficient.

Jedinečné vlastnosti a výhody

PVEL’s PV Module Reliability Scorecard udělil společnosti LONGi vysoké hodnocení již osm let po sobě. V roce 2022 ji dokonce označil za „Top Performer“. Modely společnosti LONGi získaly vysoké hodnocení v testech zahrnujících tepelné cykly, vlhké teplo, sekvence mechanického namáhání a řadu degradačních testů, z nichž bude těžit nejnovější modul společnosti, Hi-MO 7.

Kromě vysoké účinnosti těží modul Hi-MO 7 také z prvotřídní kvality a dlouhodobé spolehlivosti výrobku. To výrazně sníží vyrovnané náklady na elektřinu (LCOE) spojené s velkými fotovoltaickými projekty, v nichž se tyto moduly používají.

Dostupnost

Moduly Hi-MO 7 jsou v současné době k dispozici.

Zdroje: pv-tech.org, towpoint