Deer Valley Edition je Land Rover Sport pro lyžaře

Představujeme Land Rover Range Rover Sport Deer Valley Edition z roku 2023. Deer Valley je místo, kde se má mít nový model premiéru

Pokud máte rádi Range Rovery a lyžování, připravte se na něco výjimečného. Představujeme Land Rover Range Rover Sport Deer Valley Edition z roku 2023. Pro ty, které zajímá název, Deer Valley je místo, kde se nachází významné lyžařské středisko v Park City v Utahu, kde má mít tento velmi exkluzivní Range Rover svou veřejnou premiéru.

Deer Valley Edition v omezeném množství

Do výroby poputuje pouze 20 exemplářů a každý z nich dostane stejný odstín červené barvy Deep Gloss Vermillion Red s černým lemováním. Každý z nich jezdí na 23″ šedých saténových kolech SV s karbonovými akcenty. Součástí dodávky má být i druhá sada kol a pneumatik pro zimní provoz. Na střeše je namontovaný speciální střešní box na lyže.

Součástí dodávky má být i druhá sada kol a pneumatik pro zimní provoz
Model Deer Valley Edition jezdí na 23″ šedých saténových kolech SV s karbonovými akcenty

Uvnitř je model Deer Valley Edition vybavený šedočerným koženým interiérem s kovanými karbonovými panely a speciálními prahy dveří Deer Valley Edition. Každý z nich stojí 165 000 dolarů (3 683 000 korun).

Skutečné ceny Deer Valley

Ve skutečnosti je cena 166 475 dolarů (3 716 000 korun) s připočtením povinného poplatku za místo určení ve výši 1 475 dolarů (33 000 korun). Je to tedy o něco málo více než 106 400 dolarů (2 375 000 korun) za Range Rover Sport Autobiography 2023, ze kterého Deer Valley Edition vychází.

Model má elektronicky omezenou maximální rychlosti 249 km/h
Využívá dvakrát přeplňovaný 4,4l osmiválec od BMW a generuje 523 koní

Je to také podstatně více než nový Range Rover Sport P530 First Edition se všemi zaškrtnutými políčky výbavy. Avšak na tomto speciálním modelu je ještě několik dalších položek, které stojí za zmínku. Kupující dostane dvě sady lyží Hinterland na zakázku, které se na webových stránkách Hinterlandu nabízí za 2450 dolarů (55 tis. Kč) za sadu. Land Rover také věnuje 5 000 dolarů (112 tis. Kč) z každého prodeje organizaci Youth Sports Alliance, takže to je téměř 10 000 dolarů (223 tis. Kč) navíc.

Silák pod kapotou

Je jistě drahý, ale Range Rover Sport ve verzi P530 není žádný drobeček. Využívá dvakrát přeplňovaný 4,4l osmiválec od BMW a generuje 523 koní, které putují na všechna čtyři kola. Pokud se zrovna neprohrabává sněhem, stačí tomuto nóbl SUV ke zrychlení z 0-100 km/h pouhé 4,3 sekundy. Model má elektronicky omezenou maximální rychlost 249 km/h.

Pro koho je model určený

Je zřejmé, že Land Rover cílí s edicí Deer Valley na velmi specifickou skupinu zákazníků. Hosté, kteří se ubytují v Range Rover House v Park City, získají první šanci si jej koupit.

„Range Rover Sport Deer Valley Edition je určený pro ty, kteří oceňují moderní vyjádření luxusního alpského života,“ řekl Joe Eberhardt, generální ředitel společnosti Jaguar Land Rover North America. „Jsme hrdí na to, že můžeme toto mimořádně exkluzivní vozidlo představit našim hostům v Range Rover House Park City. Jde o ideální místo pro prezentaci stylu a schopností značky Range Rover.“

Zdroje: motor1, TowPoint