Plastová montážní konstrukce pro střešní FV

Společnost Landatu Solar představila lehký plastový systém, který lze naplnit vodou, pískem nebo štěrkem, aby fungoval jako solární montážní systém na rovném povrchu. Pro usnadnění přepravy lze jednotky stohovat na sebe.

Landatu Solar na veletrhu Genera v Madridu ve Španělsku odhalilo novou montážní konstrukci pro střechy a ploché povrchy. Specialista na plovoucí solární systémy aplikuje svou technologii na pozemní solární systémy s dvoudílným vysokohustotním polyetylenovým balastním systémem, který váží méně než 3 kg. Systém obsahuje plnicí základnu a kryt.

,,Základnu lze naplnit vodou, štěrkem nebo pískem,“ řekl generální ředitel Landatu Alfredo Solano.

Španělský start-up uvádí na trh plastovou montážní konstrukci

Systém má kapacitu 56 litrů a může dosáhnout hmotnosti až 100 kg, když se naplní štěrkem nebo pískem, dodal. Španělský start-up tvrdí, že montážní systém dokáže odolat větru o rychlosti až 162 km za hodinu.

Landblock měří 465 mm x 1 235 mm x 480 mm a je dodáván se zátkami, kovovými upevňovacími díly a šrouby z nerezové oceli. Fotovoltaické moduly jsou pomocí těchto přídavných dílů připevněny přímo k montážní konstrukci, čímž se obejde potřeba perforovat střechu. Moduly lze umístit na montážní konstrukci pod úhlem 15 stupňů.

Plastová montážní konstrukce pro střešní FV

Landatu tvrdí, že systém plastového předřadníku je až 10 krát lehčí než montážní systémy betonového předřadníku, což usnadňuje instalaci a chrání zdraví montérů. Údajná výhoda spočívá v tom, že instalační technik může umístit montážní konstrukci na požadované místo, a to pouze po jeho naplnění vodou nebo jiným materiálem. Jediný instalační technik může údajně dokončit malou instalaci sám se strukturou pro šest FV modulů o hmotnosti přibližně 21 kg.

Jednotky lze stohovat na sebe, což umožňuje ultrakompaktní systém pro přepravu. Podle Landatu se na 1 metr čtvereční vejde více než 40 jednotek. Nový produkt se dodává s 10 letou zárukou a stojí od 1,19 Kč/W. Landatu prodává produkt ve Španělsku a hledá distributory v dalších zemích.

Zdroj: pv-magazine, TowPoint