Crossrover Model Y v Číně Tesla omezuje

Tesla ukončuje svou standardní řadu elektrických crossroveru Modelu Y v Číně ve prospěch nového a jednodušeji pojmenovaného 2022 Tesla Model Y, u kterého bude – stejně jako u podobné změny u Modelu 3 na konci roku 2021 – také snížena jeho akcelerace.

Nové zrychlení Modelu Y z 0 na 100 km/h je 6,9 ​​sekundy ve srovnání s předchozím modelem 5,4 sekundy.

Zatímco Model Y ještě není v Austrálii dostupný, Tesla v říjnu získala certifikaci pro místní prodej tří variant Modelu Y.

To odhalilo, že plánuje prodej základního modelu s pohonem zadních kol s motorem o výkonu 255 kW a baterií 62,28 kWh a dvou dvoumotorových modelů Long Range s motorem o výkonu 378 kW a baterií o kapacitě 82,8 kWh. Výkon s motorem 393 kW a větší baterií.

Dalo by se s jistotou předpokládat, že nová pomalejší akcelerace se lokálně aplikuje na 62kWh variantu.

Nabídka Modelu Y Tesly v Číně

V Číně bude Tesla rovněž nabízet novou Teslu Model Y crossrover pro rok 2022 ve třech variantách – dva modely s dvoumotorovým pohonem všech kol, jeden s delší výdrží baterie a druhý „Performance Edition“, spolu s novou základní zadní částí.

Tesla model Y v Číně
Tesla Modely Y v Číně

Počínaje 301 840 jeny v Číně, což je v přepočtu přibližně 1 400 000 Kč. Model Y se zadním kolem nabízí maximální rychlost 217 km/h a dojezd 545 kilometrů.

Tento dojezd je nárůstem oproti předchozímu číslu 525 kilometrů. Ale zdá se, že se to děje pravděpodobně důsledkem změny metodiky testování z NEDC na CLTC, spíše než jakýchkoli skutečných mechanických vylepšení.

Dojezd s dlouhou životností baterie u Modelu Y se výrazně zvýší ve srovnání se základním modelem. A to až o 660 kilometrů, zatímco edice Performance klesá na 615 kilometrů.

Naopak, Model Y s dlouhou výdrží baterie se může pochlubit stejnou maximální rychlostí jako model Y se zadním kolem. Ale zrychlením 0-100 km/h za 5 sekund. Zatímco edice Performance se může pochlubit nejvyšší rychlostí 250 km/h a zrychlením 0- 100 km/h za pouhých 3,7 sekundy.

Zdroj: thedriven.io, Vapol.cz