Chevrolet Camaro Vivid Orange v omezené sérii

Chevrolet Camaro Vivid Orange Edition je limitovaná edice, která je určená pouze pro 20 vozů pro japonský trh

Chevrolet Camaro Vivid Orange Edition je limitovaná edice, která je určená pouze pro 20 vozů pro japonský trh. Automobilka také spolupracuje s graffiti umělcem Number-D na vytvoření uměleckého díla zobrazujícího tento vůz.

Oranžový Chevrolet Camaro

Vivid Orange je barva, která je již pro Camaro k dispozici ve Spojených státech, ale v Japonsku není tento odstín součástí palety. Tato speciální edice to pro hrstku zákazníků mění.

V interiéru najdeme černé čalounění a výkonná sedadla Recaro
Uvnitř se nachází sedadla Recaro s černým čalouněním

Kromě živě oranžové karoserie má tento model stříbrný pruh, který se táhne od přídě až po víko zavazadlového prostoru. V interiéru najdeme černé čalounění a výkonná sedadla Recaro.

Chevy vychází při výrobě Vivid Orange Edition z modelu Camaro SS. Jeho osmiválec o objemu 6,2 litru tam dosahuje výkonu 447 koní (333 kW) a 455 Nm místo 455 koní a 455 Nm u pohonné jednotky ve Spojených státech.

Cena a objednávky limitované edice

Chevrolet Camaro Vivid Orange stojí v Japonsku 66 275 dolarů (1 412 000 korun). Pro srovnání, běžné Camaro SS v této zemi začíná na 62 908 dolarů (1 340 000 korun).

Kromě živě oranžové karoserie má tento model stříbrný pruh, který se táhne od přídě až po víko zavazadlového prostoru
Kromě oranžové barvy se model Camaro Vivid Orange vyznačuje stříbrným pruhem

Pobočka Chevroletu v Japonsku začne přijímat objednávky na edici Vivid Orange 8. května 2023. Vůz má být k vidění na Dni fanoušků Chevroletu na okruhu Fuji Speedway 20. května. Prodejci darují umělecké dílo od Number-D zobrazující tento stroj každému, kdo si tam 3. a 4. června vyzkouší jízdu s vozem Camaro. Dodávky modelu začnou v polovině června.

Konec výroby modelu Camaro a budoucnost modelu

V březnu Chevrolet oznámil, že výroba modelu Camaro skončí v lednu 2024. Společnost tvrdí, že to neznamená konec názvu modelu, ale přímá náhrada se hned tak neobjeví.

Chevrolet přišel s ochutnávkou sběratelské edice modelu Camaro, která by měla debutovat později. Dostupné snímky naznačují, že paket zahrnuje některé speciální ozdobné prvky a odznaky. Zatím není jasné, zda by součástí tohoto paketu měla být i nějaká výkonnostní vylepšení. Neočekávejte však výkonné výsluní jako u Dodge Challenger SRT Demon 170.

Zvěsti naznačují, že dalším vozem, který ponese přídomek Camaro, by mohl být elektromobil. Mohl by to být dokonce konkurent Fordu Mustang Mach-E.

Zdroje: motor1, TowPoint