Správný způsob vysávání domácnosti

Vysávání domácnosti je jednou z těch týdenních nebo častějších povinností, které prostě jednou za čas musíte udělat

Vysávání domácnosti je jednou z těch týdenních nebo častějších povinností, které prostě jednou za čas musíte udělat. Je to velmi nezbytné pro udržení čistoty v domácnosti a se správným vysavačem může být dokonce příjemné sledovat, jak se váš pokoj mění ze špinavého na uklizený. A to zejména tehdy pokud vysáváte správně.

Opravdu vysáváte správně?

Ano, čtete správně. Ve skutečnosti existuje správný a špatný způsob vysávání a mnoho lidí to nedělá správně. A teď si představte, že vysáváte špatným způsobem celý život. Chudák koberec!

Krátké, rychlé pohyby tam a zpět, které většina lidí při vysávání dělá, ve skutečnosti nevysávají všechen prach, špínu a žmolky, které jsou usazené v kobercích a podlahách. Efektivnější způsob vysávání – a způsob, jakým to dělají profesionální úklidové firmy – je postupovat dopředu ve strukturovaných řadách.

Nejprve začnete vysávat řadu koberců v jednom směru, ode zdi ke zdi. Tento první průchod by měl být proti vlasu koberce, aby se koberec načechral a aby se hluboko usazené nečistoty snáze dostaly nahoru. Správnost vysávání proti vlasu poznáte podle toho, že hromádky koberce trčí nahoru nebo jsou o něco tmavší.

Další kroky správného vysávání

Poté přetáhněte vysavač zpět přes právě vysátý pás. Tím se koberec položí zpět na rovnou plochu a vysaje se zbytek nečistot, které jste při prvním průchodu vynechali. Jakmile se vrátíte na výchozí místo, vysajte další pruh hned vedle prvního a mírně ho překryjte. Tento postup opakujte tak dlouho, dokud důkladně nevysajete celou místnost.

Jakmile dokončíte tento krok, přejděte ke kolmému vysávání: Pokud jste poprvé vysávali od severu k jihu, vysávejte při druhém průchodu od východu k západu. Ano, je to práce navíc a možná se vám to zdá i přehnané, ale tento správný způsob vysávání zajistí, že se dostanete ke každému kousku nečistot a zbytků, díky čemuž se váš koberec stane čistším a měl by tak vypadat déle jako nový.

Zdroje: cnet.com, Vapol