Chevrolet Equinox EV právě sjel z montážní linky

Společnost General Motors se chystá uvést na podzim 2023 na trh svůj Chevrolet Equinox EV 2024. První snímky odhalují nový model

Společnost General Motors se chystá uvést na podzim 2023 na trh svůj Chevrolet Equinox EV 2024. Zatímco společnost zatím nesdělila nic oficiálního, na internetu se objevily snímky, na kterých kompaktní elektrický crossover sjíždí z montážní linky GM v Mexiku.

Elektromobil Equinox

General Motors o vozech, mezi které patří právě Chevrolet Equinox EV, mluví už několik let. Půjde o cenově dostupný elektromobil pro masy se startovací cenou až 30 000 dolarů (662 000 korun). Avšak nečekejte, že startovací cena začne na 30 000 dolarech už letos na podzim. Generální ředitelka GM Mary Barra nedávno uvedla, že kvůli nákladům se elektromobily za 30 000 dolarů stanou realitou možná až na konci desetiletí.

Společnost GM plánuje vedle modelu Equinox EV uvést na trh také o něco větší Chevrolet Blazer EV
Chevrolet Equinox EV

Společnost GM plánuje vedle modelu Equinox EV uvést na trh také o něco větší Chevrolet Blazer EV. Mnoho dalších vozidel, včetně pick-upu Chevrolet Silverado EV a nakonec i sportovních elektromobilů, teprve přijde.

Elektromobily společnosti GM

Vzhledem k tomu, že GM pracuje na svých cílech v oblasti elektromobilů, zaměřuje se při uvádění nových generací na trh pouze na drahé modely. A to včetně GMC Hummer EV a Cadillac Lyriq. Nicméně přepracovala design dobře dostupného modelu Bolt EV a uvedla na trh doprovodný crossover, který se začne prodávat společně s ním. Výroba obou cenově dostupných elektromobilů GM bohužel letos skončí, aby uvolnila místo prodeji modelu Equinox EV a dalších elektrických modelů.

Půjde o cenově dostupný elektromobil pro masy se startovací cenou až 30 000 dolarů (662 000 korun)
Cena nového modelu Chevrolet Equinox by mohla být 660 tisíc korun

Je možné, že výroba, které jsme byli svědky v Mexiku, byla pouze ranou zkušební výrobou nebo patřila mezi malé série vozidel vyráběných pro finální testování a konfiguraci montážní linky. Pokud jsou vozidla součástí zachycené testovací flotily GM, může je nyní používat jako testovací modely, a později i stále prodávat.

Výroba a výbava vozu

Equinox EV 2024 se měl začít vyrábět až koncem letošního roku. Přesto podle místních zdrojů sjíždí z linky asi 100 exemplářů Equinoxu i Blazeru EV, které půjdou na export.

Equinox EV z roku 2024 má být standardně vybavený funkcí rychlého nabíjení stejnosměrným proudem a dojezdem až 483 km
Interiér SUV Equinox

Equinox EV z roku 2024 má být standardně vybavený funkcí rychlého nabíjení stejnosměrným proudem a dojezdem až 483 km. Podle GM má mít také celou řadu nejnovějších technologií a bezpečnostních prvků. Má dvě řady sedadel, pět míst k sezení a maximální objem nákladového prostoru 1 614 l.

Zdroje: insideevs, TowPoint