Kia K5 ve výbavě EX je nyní dražší než v loňském roce

Kia koncem loňského roku představila svůj osvěžený sedan K5 pro jihokorejský trh. Pro americký trh přichází ve výbavě EX, která je i dražší

Kia koncem loňského roku představila svůj osvěžený sedan K5 pro jihokorejský trh. Nyní se můžeme podívat na verzi určenou pro Severní Ameriku. Vizuálně se jedná o stejný sedan zvenku i zevnitř. Pod kapotou však máme nový standardní motor.

Výbava EX má také více standardní výbavy – a to hodně. Ve skutečnosti se nyní jedná o nejdražší K5 v nabídce. Cena modelu K5 ve výbavě EX začíná na 35 645 dolarech.

Vyšší ceny modelu K5

Cena se nyní pohybuje o 5 000 dolarů (cca 119 000 korun) výš než loni. Za tuto cenu získáte moderní stereo Bose, sedadlo řidiče s elektrickým ovládáním v 10 směrech, vyhřívaný volant, elektricky sklopná zrcátka a firemní systém Digital Key 2.0, který promění chytrý telefon v klíč.

Přirozeně nasávaný 2,5litrový čtyřválec je nyní standardem pro všechny verze kromě GT
Kia K5 nabízí pro americký trh výbavu EX

To jsou prvky, které byly dříve součástí paketu EX Premium, příplatkové výbavy za 3 600 dolarů. Tato výbava, zahrnovala také množství asistenčních systémů pro řidiče. Kia neuvádí, zda model 2025 dostane tyto prvky do standardní výbavy.

Pod kapotou

Pokud jde o motor, rozlučte se s 1,6litrovým přeplňovaným čtyřválcem. Přirozeně nasávaný 2,5litrový čtyřválec je nyní standardem pro všechny verze kromě GT. Jeho výkon je o 191 koní vyšší než u turbodieselu. Točivý moment však mírně poklesl na 181 N.m.

Ti, kteří chtějí posílit, si mohou stále pořídit GT a jeho přeplňovaný 2,5litrový motor s výkonem 290 koní a krouticím momentem 311 N.m. Všechny modely rodiny K5 mají pohon předních kol s výjimkou verze GT-Line, která nabízí pohon všech kol. Osmistupňová automatická převodovka se stará o výkon ve všech výbavách s výjimkou verze GT, která dostala dvouspojkovou převodovku.

Co najdete uvnitř i zvenčí?

Zvenku je model K5 2025 téměř k nerozeznání od odcházejícího modelu. Přední světlomety jsou nově tvarované a přední maska je upravená tak, aby se do nich vešly. Vzadu je to stejné, ostřejší zadní světla se táhnou dolů do nového nárazníku.

Větší novinky přicházejí uvnitř, kde je k dispozici zakřivený displej, v němž se nachází 12palcová obrazovka řidiče a 12,3palcová středová jednotka infotainmentu. K dispozici je nyní také navigační systém Connected Car Cockpit a aktualizace přes vzduch. Bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto jsou standardem v celé modelové řadě.

Kia K5 2025 se dostane k prodejcům ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Zdroje: motor1, Vapol