Subaru Crosstrek crossover s pohonem předních kol

Model Crosstrek od Subaru, který se představil v záží tohoto roku, získal nové vylepšení a pohon předních kol

Panuje mylná představa, že modely Subaru jsou celosvětově standardně vybavené pohonem všech kol, samozřejmě s výjimkou modelu BRZ, který je na zádi. Ve skutečnosti tomu tak není, protože doma v Japonsku se kei vozy dodávají s pohonem předních kol. Větší crossover Rex představený v listopadu také posílá výkon na přední nápravu a stejně tak nový Crosstrek, který se nám představil v polovině září.

Nová výbava Subaru Crosstrek

Subaru Crosstrek je poměrně malý crossover. Na některých trzích dříve známý jako XV, dostal na domácím trhu základní model s pohonem obou kol. Crosstrek ve specifikaci JDM se v zemi vycházejícího slunce začal tento měsíc prodávat ve výbavových stupních Touring a Limited. V obou případech si zákazníci mohou vybrat mezi pohonem FWD a AWD.

Srdcem třetí generace modelu je benzinový motor o objemu 2,0 l s přirozeným nasáváním
Kapota Crosstreku

Srdcem třetí generace modelu je benzinový motor o objemu 2,0 l s přirozeným nasáváním. Dosahuje výkonu 145 koní (107 kW) při 6 000 otáčkách za minutu a točivého momentu 188 Nm od 4 000 otáček za minutu. Elektromotor k tomu přidává 13 koní (10 kW) a 65 Nm. Údaje o výkonu zatím automobilka nezveřejnila, ale pro běžného zákazníka by to neměl být velký problém.

Specifikace vozu

Bez ohledu na to, kam je vedený výkon, má Subaru Crosstrek crossover 2023 světlou výšku 200 mm. Hmotnost se pohybuje v rozmezí od 1540 do 1620 kg v závislosti na stupni výbavy, pohonu FWD nebo AWD a přidané volitelné výbavě. Prozatím nejsou k dispozici žádné další pohonné jednotky. Může se také stát, že varianta pro USA dostane pouze benzinovou konfiguraci.

Vylepšení a ceny

V typickém módu JDM nabízí Subaru spoustu doplňků. A to včetně některých doplňků se značkou STI, jako jsou kola, dvojité koncovky výfuku umístěné uprostřed, střešní spoiler, vzpěra a červené tlačítko start/stop.

V typickém módu JDM nabízí Subaru spoustu doplňků
Střešní spoiler

Ceny začínají na 460 tis. korun za model Touring s pohonem FWD a stoupají na přibližně 580 tis. korun za verzi Limited s pohonem AWD. Ceny zahrnují místní spotřební daň (10 %). Zůstanete-li u pohonu FWD, ušetříte 37 tis. korun a získáte také o něco lepší spotřebu paliva.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče