Vozy McLaren se nechají inspirovat svými závodními vozy z minulosti

McLaren nedávno získal nového majitele. Nyní je výrobce sportovních vozů připravený představit, jak by měly budoucí vozy McLaren vypadat

V návaznosti na to, že McLaren získal nového majitele, je výrobce supersportovních vozů připravený představit, jak by měly budoucí vozy McLaren vypadat. Automobilka zveřejnila několik svých skic, ve kterých dává tušit, že nový vzhled se nebude příliš vzdalovat současnému stylu společnosti.

Automobilka se při tvorbě nové filozofie designu inspirovala téměř všemi aspekty své minulosti – včetně Formule 1, závodů Can-Am a samozřejmě ikonického silničního vozu F1.

Čím by se mohl vyznačovat budoucí design vozů značky McLaren

Design budoucích vozů McLaren se mají i nadále vyznačovat nízkou přídí a dvěma výraznými symetrickými prvky. Skvělým příkladem má být nový model 750S s integrovanou jednotkou světlometu a sání vzduchu. Společnost však nechtěla konkrétně říci, jak by to mohlo vypadat na jejích modelech příští generace.

Skvělým příkladem má být nový model 750S s integrovanou jednotkou světlometu a sání vzduchu
McLaren 750S

Boční profil na designové upoutávce vypadá ostřeji a výrazněji než u modelu 750S na skicách. Zalomení směrem dolů do dveří je hlubší a vytváří výraznější vyboulení předního blatníku, zatímco střecha je plošší a plynuleji přechází do zadní části.

Automobilka zveřejnila několik svých skic, ve kterých dává tušit, že nový vzhled se nebude příliš vzdalovat současnému stylu společnosti
Skica znázorňující nový design budoucích vozů McLaren

Dlouhý zadní převis zakryje otevřenou a odkrytou zadní část, která převládá u současné řady vozů, což pomáhá odvádět teplo. Budoucí modely McLaren zdůrazní svou šířku a nižší světlou výšku horizontálně orientovanými designovými prvky (např. difuzory a další aerodynamické prvky).

Design kabiny

Automobilka uplatní svou novou designovou filozofii také na kabiny. Vozy dostanou „obepínající“ kokpity, aniž by se narušil pocit prostornosti, který do interiéru integrují zakulacené plochy.

Nové vedení znamená nový směr

Minulý týden převzala společnost Bahrain Mumtalakat Holding Company, státní investiční fond této země, kompletní vlastnictví skupiny McLaren. Tato změna automobilce pomůže investovat do nových produktů a technologií. McLaren se v posledních letech potýkal s finančními problémy, ale nové vedení pomáhá korigovat směr.

Ještě letos by se mohl na trhu objevit jeho nový automobil, který má mít údajně výkon přes 1 000 koní z plug-in hybridního osmiválce. Pravděpodobně dostane i nový design.

Zdroje: motor1, Vapol