EDF Renewables dokončilo své portfolio v Kalifornii

Závod Palen Solar společnosti EDF Renewables North America se skládá ze čtyř projektů o celkovém výkonu 620 MW solární energie

Závod Palen Solar společnosti EDF Renewables North America je plně funkční a dodává do sítě dekarbonizovanou energii. Areál se skládá ze čtyř projektů o celkovém výkonu 620 MW solární energie a 200 MWh úložiště energie.

EDF Renewables North America

Projekty využívající technologii jednoosého sledování jsou umístěné vedle sebe na neregistrovaných pozemcích v Riverside County v Kalifornii. Tyto pozemky spravuje Federální úřad pro správu půdy (BLM). BLM označilo tuto oblast za zónu solární energie (SEZ) a oblast zaměřenou na rozvoj, pozemky vyhrazené pro rozvoj obnovitelné energie v užitkovém měřítku.

Čtyři projekty EDF Renewables, které tvoří Palen Solar:

  • Maverick 1: 173 MWDC
  • Maverick 4: 137 MWDC
  • Maverick 6: 131 MWDC + 200 MWh (50 MW) bateriové uložiště
  • Maverick 7: 179 MWDC

Tyto projekty dohromady generují dostatek dekarbonizované energie, aby pokryly spotřebu až 217 000 průměrných kalifornských domů.

Stavební činnost společnosti EDF Renewables započala na začátku roku 2020 s Maverick 1 a Maverick 4, následovaný Maverick 6 a Maverick 7 na začátku roku 2021. Projekty se dokončily v tomto pořadí počínaje prosincem 2020. V době vrcholné výstavby zaměstnávaly lokality přes 500 zaměstnanců. Většina z nich byli místní z nedalekého města Riverside County.

„Projekty Maverick jsou základním kamenem našeho rozsáhlého solárního a skladovacího růstu a odborných znalostí,“ řekl Benoit Rigal, senior viceprezident pro implementaci a řízení projektů společnosti EDF Renewables North America. „Odvětví obnovitelné energie zažívá v posledních letech značnou volatilitu a bojuje jak s bezprecedentní pandemií, tak s omezeními dodavatelského řetězce. Jsme nadšení, že nyní všechny čtyři projekty fungují na plný výkon a že přispějeme ke kalifornskému klimatickému cíli snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 o 40 % pod úrovně z roku 1990.“

Skupina EDF Renewables Asset Optimization začne provádět operace a služby údržby po dobu životnosti Projektu. Skupina má poskytovat podporu shody s NERC, vzdálené monitorování a správu rovnováhy závodu s cílem maximalizovat výrobu energie.

Zdroje: solarpowerworldonline, Top Nosiče