GM program nainstaluje 40 000 nabíjecích stanic

V roce 2021 společnost GM oznámila program Dealer Community Charging Program, jehož cílem je rozšířit přístup k nabíječkám pro elektromobily

Koncem loňského roku oznámila společnost GM (General Motors) program s názvem Dealer Community Charging Program, jehož cílem je rozšířit přístup k nabíječkám pro elektromobily.

Od té doby se do programu přihlásilo téměř 1 000 prodejců GM, což je přibližně čtvrtina všech prodejců v Severní Americe. GM nabízí zúčastněným prodejcům až 10 nabíjecích stanic úrovně 2, které mohou instalovat na klíčových místech ve svých komunitách.

Spolupráce s dodavateli

Wheelers Chevrolet GMC v Marshfieldu ve Wisconsinu se stal prvním dealerem, který se do programu zapojil. Dealer nainstaloval nabíjecí stanice ve dvou parcích, knihovně a sportovním areálu v oblasti. Young Chevrolet Cadillac nainstaloval své první nabíjecí stanice v Memorial Healthcare Wellness Center v Owosso ve státě Michigan.

Wheelers Chevrolet GMC v Marshfieldu ve Wisconsinu se stal prvním dealerem, který se do programu zapojil
Chevrolet Bolt EUV

Jedná se pouze o první z nich, protože prodejci v Delaware, Georgii, Illinois, Indianě, Kansasu, Ohiu a Washingtonu se chystají instalovat své vozy v následujících týdnech a měsících. V lednu se program otevře prodejcům vozů Buick, GMC a Cadillac.

GM program

Tento program je součástí širšího úsilí společnosti GM o zvýšení dostupnosti nabíječek pro elektromobily. Cílem automobilky je instalovat až 40 000 nabíjecích stanic úrovně 2 po celých USA a Kanadě. Tím se zdvojnásobí počet veřejných nabíjecích stanic úrovně 2. GM si pro svůj program komunitních nabíječek vybrala společnost FLO, která zařízení postavila ve svém prvním americkém závodě v Michiganu.

Cílem automobilky je instalovat až 40 000 nabíjecích stanic úrovně 2 po celých USA a Kanadě
Nabíjecí stanice

Podle automobilky žije téměř 90 % obyvatel USA v okruhu 16 km od dealerství GM. „Naši dealeři jsou ve svých komunitách velmi angažovaní a důvěryhodní a mají dobrou pozici pro určování míst, která rozšiřují přístup k nabíjení elektromobilů,“ řekl Hoss Hassani, viceprezident GM EV Ecosystem. Pro umístění nabíječek si mohou vybrat školy, malé podniky, zábavní podniky a další oblíbená místa v komunitě.

Lepší přístup k nabíječkám

Program dealerů GM je součástí širšího úsilí společnosti o rozšíření přístupu k nabíjecím stanicím pro všechny, nejen pro její zákazníky.

Automobilka investuje téměř 750 milionů dolarů do rozšíření přístupu veřejnosti. A to včetně spolupráce se společností Pilot Company na vybudování sítě rychlonabíječek podél amerických dálnic a spolupráce se společností EVgo na instalaci 3 250 rychlonabíječek po celé zemi do roku 2025. GM má také vztahy s 11 nabíjecími sítěmi pro elektromobily, čímž svým zákazníkům zpřístupní dalších 110 000 nabíječek.

Zdroje: Motor1, Top-Vozíky