Huayra Epitome: Jediný exemplář se přiřítí se sedmistupňovou manuální převodovkou

Pagani příští týden na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu představí novou verzi Huayry s manuální převodovkou s názvem Epitome

Stejně jako u modelu Zonda bude Pagani pravděpodobně vyrábět speciální verze hyperautomobilu Huayra tak dlouho, dokud se zákazníci nepřestanou ptát. Už jsme viděli modely Codalunga, Imola a Huayra R. Nyní Pagani na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu představí novou verzi Huayra Epitome s manuální převodovkou.

První Pagani Huayra s manuální převodovkou

Přesně tak, tohle je první Pagani Huayra s manuální převodovkou. Huayru Epitome, která má představovat vrchol Pagani, si objednal mimořádně zámožný klient, který si přál Huayru s manuální převodovkou. Sedmistupňová převodovka pochází od společnosti Xtrac a využívá „nejnovější tříkotoučovou spojku pro lepší přenos točivého momentu“. A je umístěná v krásných hliníkových otevřených šoupátkách, stejně jako v modelu Utopia.

Tato sedmistupňová manuální převodovka je spojená s dvakrát přeplňovaným motorem V-12 o objemu 6,0 litru od Mercedesu-AMG
Uvnitř se nachází sedmistupňová manuální převodovka

Tato sedmistupňová manuální převodovka je spojená s dvakrát přeplňovaným motorem V-12 o objemu 6,0 litru od Mercedesu-AMG. Tento motor dosahuje výkonu 852 koní a točivého momentu 811 N.m a točí až 6700 otáček za minutu.

Výkon jako Utopia

Huayra Epitome má stejný výkon jako Utopia, což jí umožňuje dosáhnout maximální rychlosti 350 km/h. Šestisměrný titanový výfukový systém vysílá zvuk ze zadní části Huayry, doplněný o vyfukovaný difuzor pro zvýšení přítlaku.

Jinde inženýři přitvrdili odpružení. Podle Paganiho má Epitome menší náklony a naklánění než standardní Huayra, ale je k dispozici režim „Super Soft“, který udržuje jízdu na nejměkčím povrchu – to víte, na projížďky po Monaku nebo na břehu jezera Como. Tento jízdní režim se automaticky vypne při rychlosti 150 km/h.

Obrovské integrované zadní křídlo zdobí víko zavazadlového prostoru a celá karoserie je zahalená do tmavě modrého výpletu z uhlíkových vláken
Zadní křídlo zdobí víko zavazadlového prostoru

Design sportovního vozu

Exteriér dostal mírně upravený design, který zahrnuje úpravu předního a zadního nárazníku s novými světelnými akcenty LED a větší mřížku chladiče pro lepší proudění vzduchu. Obrovské integrované zadní křídlo zdobí víko zavazadlového prostoru a celá karoserie je zahalená do tmavě modrého výpletu z uhlíkových vláken. Luxusní vzhled dotvářejí zlaté akcenty a zlatá kola.

Vůz postavila divize speciálních vozidel Grandi Complicazioni společnosti Pagani a jeho plánování trvalo devět měsíců a dokončení dalších deset měsíců. Ale pokud byste ho chtěli – máte smůlu. Vznikne pouze jeden exemplář a ten už svého majitele zná.