Toyota Supra – podrobnosti o nové manuální převodovce

Šestistupňovou převodovku nabídnou pouze pro řadový šestiválec s výkonem 382 koní a exkluzivní speciální edice Toyoty Supra A91-MT pouze s manuální převodovkou.

Okamžik, na který čekáme od návratu Toyoty Supra, nastal. V roce 2023 Supra konečně k dispozici s manuální převodovkou. Šestistupňovou převodovku nabídne pouze s přeplňovaným řadovým šestiválcem 3,0 litru o výkonu 382 koní a pro nový modelový rok přichází s řadou dalších úprav odpružení a interiéru.

Protože BMW v současnosti nenabízí řadový šestiválec B58 variantu, která pohání šestiválcové Supry, s manuální převodovkou v USA, věříme Toyotě. Ta říká, že si dala velkou práci s konstrukcí této převodovky speciálně pro tento vůz. Motor bude mít stejný výkon jako ve spojení s osmistupňovou automatickou převodovkou, ale manuál dostane kratší převodový poměr – 3,46 oproti 3,15 u automatu. Má také funkci vyrovnávání otáček, kterou lze vypnout.

Interiér modelu Toyota Supra
Interiér modelu Toyota Supra

Tato páka bude nabízena v modelech 3.0 a 3.0 Premium. A v nové exkluzivní speciální edici s názvem A91-MT. V USA bude nabízeno pouze 500 kusů tohoto stupně výbavy s manuální převodovkou, a to v matně bílé nebo šedé barvě.

Interiér modelu Toyota Supra

Má hnědý kožený interiér, který není k dispozici pro žádnou jinou Supru, a je také vybaven řadicí pákou z Alcantary. Dále má červené brzdové třmeny, červené označení, červené vzpěry a 19palcové kola.

Mezi další změny u vozu s manuální převodovkou patří překalibrované programování kontroly trakce a stabilizace a upravená středová konzola, na kterou se přesunul ovladač infotainmentu a další tlačítka, aby se přizpůsobila manuálnímu řazení. Toyota uvádí, že umístění řadicí páky má zajistit dostatečný prostor mezi řadicí pákou a středovou konzolou.

Řadící páka Toyoty Supra
Řadící páka

Všechny vozy Toyota Supra pro rok 2023 dostanou upravené ladění tlumičů a posilovače řízení a novou funkci, kterou Toyota nazývá Hairpin+. Určena speciálně pro prudké vlásenkové zatáčky do kopce. Údajně také umožňuje větší rozdíl v protáčení kol mezi levou a pravou zadní pneumatikou.

Toyota neuvedla, kolik bude Supra 2023 s manuální převodovkou stát. Naznačila, že by mohla být za příplatek. O manuální převodovce totiž hovoří jako o „volitelné výbavě“.

Zdroje: Car and Driver, Vapol