Idaho Power plánuje solární projekt Pleasant Valley

Firma RPlus Energies podepsala smlouvu o nákupu elektřiny s firmou Idaho Power. Díky smlouvě vznikne nový solární projekt Pleasant Valley

Společnost RPlus Energies podepsala dlouhodobou smlouvu o nákupu elektřiny se společností Idaho Power. Díky této smlouvě vznikne nový solární projekt Pleasant Valley o výkonu až 200 MW v okrese Ada ve státě Idaho.

Největší solární projekt v Idahu

Společnost Meta, která se zabývá sociálními médii, se v rámci své snahy napájet všechna svá datová centra obnovitelnou energií přestěhovala do amerického státu Idaho. Provozovatel aplikací Instagram, WhatsApp a Facebook se obrátil na projektanta ze Salt Lake City, aby vybudoval největší solární projekt v Idahu. Tento projekt by mohl podpořit jeho datové operace v Boise a který by měl mít výkon až 200 MW.

Společnost Meta, která se zabývá sociálními médii, se v rámci své snahy napájet všechna svá datová centra obnovitelnou energií přestěhovala do amerického státu Idaho
Společnost Meta chce napájet svá datová centra obnovitelnou energií

Vývojář projektu RPlus Energies podepsal dlouhodobou smlouvu o koupi elektřiny (PPA) s investorskou společností Idaho Power. Tato společnost chce nainstalovat 200MW solární projekt Pleasant Valley Solar v okrese Ada v Idahu. Po dokončení se projekt stane největší solární farmou na území služeb této společnosti. Očekává se, že výstavba by měla být zahájená koncem tohoto roku.

„Slunečního svitu je v Idahu dostatek. Ve společnosti rPlus Energies jsme hrdí na to, že můžeme státu pomoci dosáhnout rozumného přístupu k energetické nezávislosti a plně využít bohatý zdroj energie,“ řekl Luigi Resta, prezident a výkonný ředitel společnosti rPlus Energies.

Spolupráce se společnostmi Mega a Idaho Power

Developer získal smlouvu Pleasant Valley Solar PPA na základě vyjednávání se společnostmi Meta a Idaho Power. PPA jsme mohli uzavřít na základě dohody o energetických službách. Tato dohoda společnosti Meta umožní přístup k obnovitelným zdrojům energie pro podporu jejích místních provozů. Dále se má energie zároveň dodávat energetické společnosti. Pleasant Valley chce dodávat čistou energii do sítě Idaho Power. Přispěje tak k cíli společnosti Meta napájet 100 % svých provozů čistou energií.

Developer si najal společnost Sundt Renewables, aby pro projekt Pleasant Valley zajistila inženýrské, dodavatelské a stavební služby (EPC). Dodavatel má zkušenosti v regionu a dohodl se na spolupráci se společností rPlus Energies pro 280 MW solárních projektů v sousedním státě Utah.

Snížení ekologické stopy

„Společnost Meta se zavázala minimalizovat svou ekologickou stopu v komunitách, kde žijeme a pracujeme. Ústředním bodem tohoto cíle je vytváření, budování a provozování energeticky účinných datových center podporovaných obnovitelnou energií,“ uvedl Urvi Parekh, vedoucí oddělení obnovitelné energie ve společnosti Meta.

„Jedním z hlavních faktorů při výběru Idaha pro umístění našeho nového datového centra v roce 2022 se stal přístup k obnovitelné energii. Společnost Meta je hrdá na to, že může spolupracovat se společnostmi Idaho Power a rPlus Energies. Díky společnostem tak můžeme pomoci přinést do sítě Treasure Valley ještě více obnovitelné energie.“

Zdroje: pv-magazine, TowPoint