Deus Vayanne s technologií Williams Advanced Engineering

Rakouská automobilka Deus představuje nový superrychlý model s názvem Vayenne

Deus Vayanne obsahuje technologie Williams Advanced Engineering. Pod kapotou má tento model 2 199 koňských sil.

Rakouská automobilka Deus spolupracovala s Italdesign a Williams Advanced Engineering na výrobě luxusního EV hypercar, který se k zákazníkům dostane během roku 2025.

Objevil se nový hráč, který začíná soutěžit na bitevním poli elektrických hypervozů. Vídeňská značka Deus odhaluje model Vayanne. Pod kapotou má 2 199 koní, má luxusně orientovaný motor, který je navržený s využitím odborných znalostí společnosti Williams Advanced Engineering a Italdesign.

Nový model byl představený na mezinárodním autosalonu v New Yorku v podobě konceptu. I když Deus tvrdí, že předváděcí vůz dává silný náznak konečného designu, který se k zákazníkům dostane v průběhu roku 2025.

Výkon Deus Vayanne

Vzhledem ke kolosálnímu výkonu vozu usiluje Deus pro Vayanne o zrychlení z 0-100 km/h za méně než dvě sekundy a maximální rychlost přesahuje 400 km/h. Pokud se tyto spalující předpovědi výkonu pro sériovou verzi naplní, Vayanne předčí Lotus Evija. Avšak vůz Rimac Nevera zůstane stále nejzrychlenějším superrychlým autem na světě.

Deus se spojil s Williams Advanced Engineering a Italdesign pro technickou podporu při vytvoření Vayanne. Využije elektrické hnací ústrojí a výrobní znalosti britské firmy. Zároveň čerpá ze stylingového a konstrukčního vzoru firmy Italdesign.

Charakteristickým designovým detailem modelu Vayanne je to, co Deus nazývá „nekonečná smyčka“. Tedy široká, zaoblená přední a zadní mřížka, která se na vnějších koncích zvětšuje. Přední část je vybavená sadou štíhlých světlometů se strmě zkoseným čelním sklem přecházejícím do černé kontrastní střechy. Na bocích je pár chladicích otvorů a zadní světelný pás, který se táhne kolem celé mřížky s nekonečnou smyčkou.

Deus Vayanne se může pochlubit velkým displejem infotainmentu
Interiér vozu

Přestože nabídne rychlý výkon, Vayanne je také navržený s ohledem na použitelnost. Podle Deus je zaměřený na každodenní používání s pružnou jízdou, přiměřenou světlou výškou a spoustou úložného prostoru.

Za tímto účelem je interiér Vayanne dobře vybavený. Vyznačuje se ambientním osvětlením, digitálním přístrojovým panelem a materiály šetrnými k životnímu prostředí, spolu s tím, co Deus nazývá zrcadlovým povrchem „Halo Infinity“ na dveřích, který prochází až na palubní desku.

K dispozici je také velký centrální displej infotainmentu. Stejně jako mnoho jiných výkonných elektromobilů, je Deus vybavený konfigurovatelným generátorem jízdního zvuku. Novinka se po příchodu produkční verze omezí na pouhých 99 kusů, přičemž první dodávky zákazníkům se plánují na rok 2025.

zdroje: autoexpress, Vapol