60th Anniversary: Výroční výbava Fordu Mustang nabízí různá vylepšení

Ford Mustang slaví 60 let. Automobilka k této příležitosti pořádá v Charlotte speciální akci a vydává výbavu 60th Anniversary Package

Ford Mustang je oficiálně 60 let starý. Automobilka k této příležitosti pořádá v Charlotte v Severní Karolíně speciální akci. Zároveň vydává novou výbavu nazvanou 60th Anniversary Package.

Specifikace výbavy 60th Anniversary

Jedná se pouze o vzhledový paket. Jde o docela ostré vylepšení, které vyniká, aniž by bylo příliš nenápadné nebo vtíravé. Kola jsou pravděpodobně první položkou, které si všimnete. Jsou to 20palcová kola s jednoduchým pětipaprskovým vzorem, který do značné míry vychází z designu z roku 1965.

Jde o osvěžující změnu v éře plné složitých „sněhových vloček“ designu kol. Samozřejmě, že tento balíček toho nabízí víc než jen nablýskaná kola.

K dispozici je Mustang s výročním paketem pouze ve výbavě GT Premium
Můžete mít buď kabriolet nebo vůz s pevnou střechou

Odznaky 5.0 a pruhy dole na bocích vycházejí z designu modelu z roku 1965, stejně jako odznak GT na kufru. Vpředu najdete jedinečnou mřížku chladiče, která zahrnuje retro síťový design, zatímco nozdry dostaly stříbrné akcenty, které jim pomáhají vyniknout.

K tomu se přidávají kouřové světlomety z paketu Mustang Nite Pony, které ostře kontrastují s mimořádně lesklými kryty bočních zrcátek. Bohužel nejsou skutečně chromované. Ale ale zářivě stříbrná napodobuje tento klasický vzhled. Tedy pokud se nerozhodnete pro bílý Mustang, v takovém případě jsou zrcátka v barvě karoserie.

Barevné provedení

Když už jsme u barev, paket 60th Anniversary Package je k dispozici pouze s výše zmíněnou bílou, červenou Race Red nebo modrou Vapor Blue. Boční pruhy můžete mít červené nebo stříbrné a uvnitř jsou na výběr barvy interiéru šedá, červená nebo černá. Na přístrojové desce najdete také speciální sériový odznak 60th Anniversary.

Pod kapotou výroční výbavy Fordu Mustang

Pod kapotou je vše stejné jako u nového Mustangu GT. Osmiválec 5,0 l má výkon 480 koní a pohání zadní kola buď s šestistupňovou manuální, nebo desetistupňovou automatickou převodovkou. Pokud chcete paket EcoBoost nebo dokonce standardní GT, máte smůlu. K dispozici je pouze ve výbavě GT Premium. Alespoň si můžete vybrat mezi kabrioletem a pevnou střechou.

Ford vyrobí pouze 1 965 Mustangů s paketem 60th Anniversary. Ceny se dozvíme asi ke konci roku, kdy se vůz dostane do prodejen jako model 2025.

Zdroje: motor1, Vapol