Lynk & Co The Next Day a další kroky značky

Lynk & Co The Next Day je nový koncepční vůz, který vlastní automobilka Geely

Lynk & Co The Next Day je koncepční vůz. Tento model debutuje pokročilou novou plug-in hybridní pohonnou jednotkou a bláznivými dveřmi.

Společnost Lynk & Co, kterou vlastní Geely, odhalila překvapivý nový koncepční vůz. Ten se předvádí novou interpretaci „městského“ designového jazyka značky. Navíc ukazuje, co pravděpodobně má být její hybridní technologie nové generace.

Koncept s názvem The New Day představila čínská obchodní jednotka značky a jedná se o velké čtyřdveřové čtyřmístné kupé. Jak naznačila značka, je to ukázka toho, co přijde s designem Lynk & Co dál. Avšak není to auto, které by postrádalo ohromující koncepční designové prvky.

Lynk & Co The Next Day

Informace o voze zůstávají omezené, pouze hrstka obrázků a citátů distribuovaných na čínských kanálech sociálních médií Lynk & Co a zpráv čínských automobilových médií, na které se lze spolehnout. Ale koncept východu slunce nad městem zatíženým mrakodrapy je popsán jako inspirace za aktualizovaným vzhledem.

Vpředu můžeme vidět vývoj současné designové identity značky. Velká horizontální rovina definující přední část vozu zůstává, pod ní seděla velká spodní mřížka chladiče. Sedící nahoře a táhnoucí se přes podběhy předních kol je novou interpretací současného designu světlometů značky s dělenými světlomety.

Při pohledu dolů po stranách vozu se objevují výrazné nové charakterové linie v prazích dveří a linii pásu, zatímco design se dramaticky mění od C-sloupku dále. Nejen, že postupně mění barvu na tmavě modrý odstín připomínající soumrak, ale také se ostře zužuje okenní linie a vytváří se velká zadní část podobná brzdě. Lynk & Co říká, že tato dramatická změna v liniích vozu představuje „první sluneční paprsky“ pronikající noční oblohou.

Technologie a výbava

Na zádi The Next Day zahrnuje „shapeshifting“ podpis zadního osvětlení. Po celé šířce zadní části vozu tvoří lišta zadního světla a její svislé prvky část pohyblivého zadního křídla. Když je křídlo zvednuté, vertikální LED pásy se pohybují spolu s ním nahoru a odhalují přitom osvětlený odznak Lynk & Co.

Nad kabinou je prosklená stříška. Zatímco dveře se otevírají neotřelým způsobem kombinující zadní dveře v „sebevražedném“ stylu s panty a nahoru otevírané dveře ve stylu motýla vpředu.

Po celé šířce zadní části vozu tvoří lišta zadního světla a její svislé prvky část pohyblivého zadního křídla
Lynk & Co The New Day

Uvnitř se interiér vyznačuje podobným prvkem „sunrise“ v ručně tkaném koberci. Ten přechází od jasně oranžové vpředu k tmavě modré vzadu. Čtyři sedadla jsou čalouněná modrým sametem. Před řidičem se nachází třmenový ovladač řízení, který je spojený s dřevěnou palubní deskou. Palubní deska je pokrytá džínovinou. Obrovský dotykový displej je umístěný na druhé straně středové konzoly. Čelní sklo se používá jako velký head-up displej s rozšířenou realitou (HUD).

Pokud jde o technologii pohonu, The New Day je vybavený zcela novým hybridním hnacím ústrojím nazvaným „E-Motive“. Auto Express chápe, že jde o pokročilý nový plug-in hybridní systém. Ten využívá větší baterii pro delší dojezd na čistě elektrický pohon a vyšší výkon.

Záběry interiéru HUD konceptu The New Day naznačují dojezd pouze na elektřinu minimálně 200 km pro technologii E-Motive. Ale pravděpodobně to má být o něco menší pro verzi hybridního systému připravenou na výrobu. Ten se zakládá na 1,5 litrovém tříválcovém zážehovém přeplňovaném motoru značky.

Zdroje: autoexpress, Vapol