Vyhlášení soutěže BMW na vývoj videoher

BMW spolupracuje se společností AirConsole, aby její herní platformu přenesla na svůj zakřivený displej. Nyní vyhlašují soutěž na vývoj her

V loňském roce BMW oznámilo, že do svých vozů zavede videohry. Automobilka navázala spolupráci se společností AirConsole, aby její herní platformu přenesla na zakřivený displej společnosti. U obou společností nyní proběhlo vyhlášení soutěže na vývoj her přizpůsobených pro zážitek z jízdy ve voze.

Vyhlášení Soutěže na vývoj her do auta

Vývojáři her mohou navštívit oficiální webové stránky soutěže a předložit své nápady ve formě pitch decku. Soutěž je otevřená do 8. června, ale uzávěrka přihlášek je už 2. června.

BMW Group a AirConsole žádají vývojáře, aby vytvořili atraktivní herní zážitek libovolného žánru, který je určený pro hraní v autě
BMW vyhlásilo společně s AirConsole soutěž na vývoj her do aut

BMW Group a AirConsole žádají vývojáře, aby vytvořili atraktivní herní zážitek libovolného žánru, který je určený pro hraní v autě, je přístupný běžnému publiku a kreativně využívá chytrý telefon jako herní ovladač.

Odměna pro vítěze

Po ukončení soutěže oznámí BMW a AirConsole 10. července čtyři výherce. Čtyři z nich obdrží 5 000 eur (119 000 korun) na vývoj prototypu, který má být dokončený 9. října. AirConsole chce plně financovat nadějné prototypy, které mají být součástí platformy AirConsole a uvnitř vozů BMW, které automobilka oznámí 6. listopadu. Vítězové rovněž dostanou pozvání do sídla společnosti BMW Group v Mnichově.

Pro lepší zážitek z jízdy

Výrobci automobilů hledají způsoby, jak v éře elektromobilů zabavit cestující (a zaujmout je svými produkty namísto chytrých telefonů, které mají všichni), protože zákazníci tráví čas nabíjením svých vozidel. Společnosti tak na obrazovky ve vozidlech přinášejí streamovací služby, videohry a další služby. Společnost Tesla před několika lety představila službu Passenger Play, která cestujícím umožnila hrát videohry prostřednictvím informačního a zábavního systému vozu.

Za herní platformou, která je určená k přenosu příležitostných her na televizory, webový prohlížeč Chrome a další obrazovky, stojí švýcarská společnost AirConsole. Společnost se chlubí, že ve své knihovně nabízí více než 190 her, což je nárůst oproti loňskému roku.

Hráči by měli k hraní her potřebovat chytrý telefon. Uživatelé mohou své telefony připojit k displeji prostřednictvím snímatelného QR kódu. BMW myslí i na cestující na zadních sedadlech a jejich možnosti zábavy a na začátku roku 2022 odhalí Theatre Screen. Jedná se o obrovský 31″ displej s Amazon Fire TV.

Zdroje: motor1, Vapol