Ubytování zdarma na Sardinii na tři noci. Musíte se však vydat na 500 km dlouhou stezku

Nadace Cammino Minerario di Santa Barbara (CMSB) nabízí návštěvníkům do 35 let, kteří se vydají na 500 km dlouhou trasu, ubytování zdarma

Nadace Cammino Minerario di Santa Barbara (CMSB) nabízí mladým návštěvníkům do 35 let, kteří se chtějí vydat na 500 kilometrů dlouhou trasu, ubytování zdarma, aby jim pomohla lépe poznat Sardinii – kromě jejích pláží.

Součástí trasy jsou tři noci zdarma v půvabných kempech a penzionech. Hornická stezka Santa Barbara na Sardinii se proplétá mezi písečnými dunami, dubovými lesy a útesy vysoko nad Středozemním mořem. Vydává se také po stopách horníků a odemyká část historie tohoto úchvatného italského ostrova.

Tady je to, co byste měli vědět.

Jak získat bezplatné ubytování pro pěší turistiku na Sardinii?

Pokud si chcete na slunném ostrově Sardinie zdarma protáhnout nohy a odpočinout si, musíte jednat rychle. Do 15. června probíhá iniciativa CMSB „Let’s go on Cammino“. Po přestávce v hlavních letních měsících se opět rozběhne mezi 15. zářím a 31. prosincem 2024.

Pěší túra je rozdělená do 30 etap o průměrné délce 16 kilometrů a její absolvování zabere celkem asi měsíc. Nadace nabízí každému turistovi „pouze“ tři noci ubytování zdarma, ale rozhodně je to dost na to, aby se cestovatelé měli na co těšit. A přístup k několika okouzlujícím pobytům – od hostinců a kempů až po penziony se snídaní v ceně.

Pěší túra je rozdělená do 30 etap o průměrné délce 16 kilometrů a její absolvování zabere celkem asi měsíc
Nadace Cammino Minerario di Santa Barbara láká turisty na 500 km dlouhou stezku

K účasti je třeba získat „pas pěšího turisty“ na internetových stránkách CMSB za členský poplatek 5 € (125 Kč). Pěší turisté pak obdrží e-mail se třemi žetonovými poukázkami, které mohou použít při rezervaci na trase a vybrat si z 24 možností spojených s nadací. Ve většině z nich je možné sdílet pokoje s dalšími turisty za obvyklou cenu 25 € (620 Kč), takže můžete ušetřit přibližně 75 € (1 850 Kč).

Čím je hornická stezka v Santa Barbaře zvláštní?

Stezka Cammino dostala jméno po patronce horníků, ke které se muži modlili před sestupem do temných dolů.

Tato drsná historie se snoubí se svěžími panoramaty ostrova. Cesta začíná v malém městě Iglesias na jihozápadě a pěší se vydávají po štěrkových cestách, stezkách pro mezky a opuštěných železničních tratích, které si příroda nyní usilovně rekultivuje.

Každá z 30 etap stezky Cammino na Sardinii vede kolem ruin dolů a opuštěných vesnic, na pozadí nádherných pobřežních úseků. Ne všechny tyto pozůstatky pocházejí z průmyslové revoluce, některé vozové cesty pocházejí z římských dob. Mezi další zajímavosti patří úchvatné jeskyně San Giovanni, majestátní vodopád Piscina Irgas a dubové lesy Marganai.