Everrati odhaluje elektrické superauto Ford GT40

Britský konvertor elektrických klasických automobilů Everrati oznámil klíčové specifikace elektrického superauta Fordu GT40. Včetně maximální rychlosti, zrychlení, velikosti baterie, výkonu a točivého momentu.

Účtování nových specifikací GT40 jako „vlajkové lodi, která nastavuje nové standardy pro elektrifikované klasiky“, Everrati říká, že superauto se má vybavit 60 kWh baterií a dvěma motory. Proto, aby poskytlo výkon 800 koní (596 kW) a točivý moment 800 Nm prostřednictvím 700 voltového elektrického systému.

To umožní GT40 zrychlit z 0-60 mph (0-96,5 km/h) za méně než 4 sekundy. A dosáhnout tak maximální rychlosti více než 200 km/h.

Elektrický supersportovní vůz Ford GT40, Everrati odhaluje elektrické superauto Ford GT40
Elektrický supersportovní vůz Ford GT40

,,Nesnášíme, když jim to říkáme. Ale už existují elektromobily, které to dokážou: vezměte si například Plaid Model S, který zvládne sprint z 0 na 100 za 2,3 sekundy a má výkon 1 020 kW. Nebo Lucid Air, který má výkon 1 050 kW a zvládne sprint za 2,6 sekundy.“

Výzva

Nevadí. Společnost Everrati je na své úspěchy zjevně hrdá. Zdá se to patrné z komentářů, které uvedl technický ředitel Mike Kerr: „Upravit do budoucna vůz s legendárním statusem GT40 je výsadou i výzvou.“

„Everrati dodává nejlepší elektromobily pro řidiče na světě. A zachovává původní vlastnosti minulých mistrů, na kterých pracujeme, takže si je mohou užít nadšenci v nadcházejícím věku mobility s nulovými emisemi.“

Uvědomte si, že se nestává každý den, aby klasika jako GT40 dostala elektrickou generální opravu. Podle Everrati to bude jediný plně elektrický GT40 uvedený v oficiálním registru Shelby.

Elektrický supersportovní vůz Ford GT40.  Zdroj: Everrati

Při přestavbě GT40 má Everrati „pokročilé systémy chlazení kapalinou. Zároveň také tepelného a bezpečnostního managementu pro podporu vysoce výkonného použití na silnici i na dráze“. Baterii lze nabíjet z 20-80 % maximální rychlostí 80 kW a ujet více než 200 km na jedno nabití.

Specifikace Fordu GT40

Aby se zajistilo, že legendární ovladatelnost a výkon GT40 zůstanou nedotčeny, společnost umístila baterie do prahů a také za řidiče a spolujezdce. To zajišťuje rozložení hmotnosti 40/60 F/R, což je podle ní „ještě lepší“ než původní GT40 MKII A z roku 1966, který závodil v Le Mans (38/62).

Elektrický supersportovní vůz Ford GT40, Everrati odhaluje elektrické superauto Ford GT40

I s přidanou hmotností baterií je elektrický Ford GT40 lehčí než plně poháněný ICE GT40 s pohotovostní hmotností 1 320 kg.

Mezi další specifikace patří převodový systém s jedním převodovým poměrem složeného převodu 6,52:1. A také diferenciál s omezenou svorností odvozený ze závodu. Ty umožňují GT40 těžit z rychlého nárůstu výkonu prostřednictvím motorů, aby zrychlil na 100 km/h za méně než čtyři sekundy.

Pokud to nestačí, nadšenci budou rádi, když zjistí, že elektrická GT40 to nemusí dělat potichu. A to zapojením dvou „dvojitých aktivních zvukových generátorů“ se spustí viscerální 110 db zvuk výfuku V8.

Kerr říká: „Vůz, jako je GT40, přichází s dědictvím a výkonem, který klade vysoká očekávání. Díky našemu strategickému partnerství se společností Superperformance jsme si jisti, že jsme dodali něco mimořádného.“

„Zároveň naše pokročilá technologie viscerálního zapojení zaměřená na řidiče umožní řidičům přístup k plně pohlcujícímu sluchovému zážitku. A znovu zažehne romantiku éry, ve které GT40 dominovalo závodu 24 hodin Le Mans v 60. letech, v nové éře elektrická mobilita s nulovými emisemi.“

Zdroj: thedriven, Vapol