VW investuje do faceliftu ID.3 a výroby nových SUV

VW přepracovanou verzi nazývá ID.3. Ve skutečnosti se však jedná o facelift elektrického hatchbacku s hardwarovými a softwarovými vylepšeními

Volkswagen pracuje na přepracované verzi vozu ID.3. Společnost VW přepracovanou verzi nazývá nový ID.3, ale ve skutečnosti se jedná o facelift elektrického hatchbacku s rozsáhlými hardwarovými a softwarovými vylepšeními. S cílem zajistit výrobu osvěženého modelu ID.3, a nejen jí. VW právě oznámil, že investuje do svého hlavního závodu ve Wolfsburgu.

Investice VW do továrny ve Wolfsburgu

Do začátku roku 2025 chce německá automobilka VW investovat do továrny ve Wolfsburgu něco kolem 11,17 mld. korun.

Faceliftovaný model ID.3 začne sjíždět z montážních linek ve Wolfsburgu od roku 2023 nejprve v takzvané částečné výrobě
VW ID.3

Faceliftovaný model ID.3 začne sjíždět z montážních linek ve Wolfsburgu od roku 2023 nejprve v takzvané částečné výrobě. Výroba v plném tempu by měla odstartovat příští rok a náběh výroby je naplánovaný do poloviny desetiletí.

Nové elektrické SUV od VW

V oficiální tiskové zprávě pro média se Volkswagen zmiňuje také o novém elektrickém SUV. To se má začít rovněž vyrábět v závodě společnosti ve Wolfsburgu, a má být založený na modernizované verzi platformy MEB s názvem MEB+. Moc toho o něm nevíme, ale ze slov VW se domníváme, že by měl být umístěný v segmentu kompaktních vozů.

Výroba v plném tempu by měla odstartovat příští rok a náběh výroby je naplánovaný do poloviny desetiletí
Interiér ID.3

„Je to celosvětově nejrozsáhlejší segment vozidel, ve kterém se nachází náš oblíbený Tiguan. Nový model by ideálně doplnil naše nejprodávanější modely ID.4 a ID.5. Tímto způsobem hodláme dále rozšiřovat naši pozici na trhu a poskytovat našim zákazníkům kvalitní vozy, které od nás očekávají,“ říká generální ředitel značky Volkswagen Thomas Schäfer.

Architektura MEB+

Volkswagen slibuje, že výše zmíněná architektura MEB+ nabídne vyšší rychlost nabíjení a delší dojezd na jedno nabití. Akumulátorové články, které se začnou používat v budoucím e-SUV a v dalších modelech, se začne vyrábět v továrně společnosti v Salzgitteru. Nová platforma MEB+ by měla mít dojezd až 700 km.

VW uvádí, že také investuje do výroby vozu Trinity, který se zakládá na tzv. platformě škálovatelných systémů (SSP). Pro osvěžení dodejme, že Volkswagen odloží uvedení tohoto elektrického stroje na trh do konce desetiletí kvůli problémům se softwarem.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče