Kabriolet elektrický Wuling Mini jde do prodeje

Konvertibilní model kabrioletu Hongguang Mini EV vyvinutý společným podnikem SAIC, General Motors a Wuling se údajně začne prodávat 1. září.

Standardní verze Hongguang Mini EV se odhalí na začátku roku 2023 společným podnikem vytvořeným mezi čínskou státní automobilkou SAIC, americkým automobilovým gigantem General Motors a čínskou automobilkou Wuling Motors.

Hongguang Mini EV

Hongguang Mini EV se poté uvedl na trh koncem roku 2020. A na začátku roku 2021 na něj navázal Mini EV Macaron. Jehož cena se pohybovala mezi 37 600 RMB a 43 600 RMB. Což se při současných směnných kurzech převedlo na přibližně 197 000 a 222 000 Kč.

Není překvapením, že vzhledem ke své ceně a schopnosti usadit dvě nebo čtyři osoby v závislosti na tom, zda sklopíte zadní lavici, se Hongguang Mini EV rychle stal nejoblíbenějším elektrickým vozidlem na světě. A předběhl tak i Tesla Model 3.

Čínská automobilka Wuling Motors

mini kabriolet wuling
Mini kabriolet Wuling

SAIC-GM-Wuling prostřednictvím svého účtu WeChat oznámil, že konvertibilní verze Hongguang Mini EV se začne prodávat 1. září.

Podle CnEVPost, který o novinkách informoval jako první, má model uvést na trh společnost Wuling. A to ve spolupráci s americkým měsíčním módním časopisem Harper’s Bazaar.

Mladá čínská herečka Zhou Ye bude údajně první majitelkou kabrioletu Hongguang Mini EV. Nepřekvapivě, vzhledem k tomu, že je také reklamní mluvčí kampaně.

„Kabriolet Wuling Hongguang Mini EV kombinuje liberálně-romantický designový jazyk se čtvercovým mini tělem. A to v jedinečném stylu,“ uvedl SAIC-GM-Wuling ve svém oznámení WeChat.

Hongguang Mini EV je k dispozici v modré, zelené a černé barvě. Zatímco volitelná stříška s měkkou střechou se má nabízet také v červené a černé barvě. Očekává se, že se má jmenovat Mini EV Cabrio a bude založen na Mini EV Macaron.

Mini EV Cabrio má údajně měřit 3 059 mm na délku, 1 521 mm na šířku a 1 614 mm na výšku. A má rozvor 2 010 mm. Má se taky nabízet ve dvou variantách. 200 a 300 km s cenami kolísajícími mezi 143 000 Kč a 214 000 Kč.

Zdroj: thedriven, TowPoint