Mercedes-Benz E450 má jediný úkol: Komfort nade vše

Pojďme se však podívat na nový a výrazně nesportovní Mercedes-Benz E450 2024, který má vše, co potřebujete pro pohodlnou jízdu

Dobrý sedan má pořád něco do sebe. V době, kdy se kolem crossoverů, SUV a nákladních vozů točí spousta nesmyslů, se z něj stává zapomenutá vesnice. Radost z luxusního sedanu – důraz na luxus – se téměř vytratila. Pojďme se však podívat na nový a výrazně nesportovní Mercedes-Benz E450 2024, který má vše, co potřebujete pro pohodlnou jízdu.

Na co se můžete v novém Mercedes-Benz E450 těšit

Mercedes přidal k již tak hustě LCD obložené palubní desce volitelnou třetí obrazovku. Infotainment tak může být pro většinu lidí ohromující. Přesto je však v E450 něco, co jsem kromě jiných produktů Mercedesu střední třídy v ničem jiném neviděli. V tomto případě se jedná o komplexní přístup k problematice komfortu a luxusu. Jádro nové třídy E spočívá v tom, že je to rychlík pro dojíždění do práce, která má nízkou spotřebu paliva, měkké jízdní vlastnosti a tichý chod.

Na trhu plném ponurých nebo vyloženě ošklivých vozů tento Mercedes vyčnívá, zejména mezi sedany
Mercedes-Benz E450 2024 je luxusní sedan

Pod velkým množstvím vychytávek se skrývá vůz, kterému je třeba věnovat pozornost. Na trhu plném ponurých nebo vyloženě ošklivých vozů tento Mercedes vyčnívá, zejména mezi sedany.

Specifikace modelu E450

Vyrostl ve všech směrech, přestože vypadá z velké části stejně jako ten starý. Je o 2,5 cm delší, o 2,8 cm širší a o 1,25 cm vyšší než dřív. Dále má kompletně přepracovaný interiér, který se vibracemi blíží řadě elektromobilů EQ. E450 si zachovává hladký a zdrženlivý přeplňovaný řadový šestiválec 3,0 litru s výkonem 375 koní a 369 N.m. Na 100 km/h zrychlí o 0,5 vteřin rychleji než dříve.

Interiér překvapí svým luxusem

S novou ergonomií se třída E 2024 stává prvním vozem značky Benz, který nemá označení EQ, a který má na palubní desce tři displeje. Displej pro cestující má 12,3palcový přístrojový panel, 14,4palcový centrální displej a 12,3palcový displej pro cestující. Zatímco přístrojový panel a centrální displej jsou standardem, třetí displej je součástí paketu MBUX Superscreen za 1 500 dolarů. Na displeji nejsou téměř žádná tlačítka. Uvnitř však najdete pouze dvě tlačítka: Spínač mlhových světel a výstražných světel.

S novou ergonomií se třída E 2024 stává prvním vozem značky Benz, který nemá označení EQ, a který má na palubní desce tři displeje
Vepředu na vás čekají tři displeje

Motiv výdechů ventilace z broušeného kovu po celé délce se táhne přes palubní desku a rámuje rozlehlost obrazovek, čistě integrovaných s výdechy ventilace a několika decentními ambientními světly. Nad přístrojovou deskou a pod ní jsou mnohem jasnější rozpětí LED diod, které v noci rozjasňují kabinu. Můžete si také nastavit jas ambientních světel ve třech samostatných zónách a doladit tak komfort pro vaše oči.

Dotyková tlačítka na volantu působí díky dobré kalibraci a haptické zpětné vazbě méně útočně než dříve. Přesto však zcela nenahrazují pevná tlačítka a některá základní nastavení, jako jsou ekvalizéry zvuku, jas a ovládání vyhledávání/sledování, jsou zbytečně vázaná na obrazovku nebo za několika nabídkami.

Vychytané vychytávky

Některé vychytávky jsou však skutečně povedené. Okolní osvětlení modelu E450 může reagovat na hudbu, čímž osvětlení začne připomínat noční klub. Jeho vynikající stereo Burmester má něco, čemu se říká „4D“ zvuk, což jsou jen speciální reproduktory na předních sedadlech, které vám dopřejí basovou masáž. Přístrojová deska pak může vypadat 3D pomocí speciální obrazovky, která v principu funguje jako ty směšné modré a červené 3D brýle ze starých časů.

Luxusní sedan

Stejně jako u faceliftovaného Mercedesu GLC300, má i tento přístup staré školy k výrobě luxusního vozu něco do sebe. Pro většinu lidí se stane krásným společníkem pro každodenní dojíždění do práce. Je nenáročný, nemá honosný štítek a nemá 7 000 koní. Poslání Mercedesu E450 2024 je jednoduché a snadno pochopitelné: Pohodlí je nade vše.

Zdroje: motor1, Vapol