SUV Volkswagen ID.3 v čele budoucích plánů firmy

Automobilka Volkswagen připravuje nové SUV s označením ID.3. Stane se jedním z 10 nových modelů připravovaných do roku 2026

Automobilka Volkswagen připravuje nové SUV s označením ID.3. Stane se jedním z 10 nových modelů připravovaných do roku 2026.

Nový šéf Volkswagenu Thomas Schäfer nastínil svou vizi pro firmu po prvních 100 dnech ve funkci. Zaměřil se na to, aby se z ní opět stala „značka lásky“.

Volkswagen ID.3

Na akci v Berlíně šéf VW také prozradil, že do roku 2026 uvede na trh 10 nových modelů. A to včetně verze SUV svého plně elektrického hatchbacku ID.3. „Usilovně pracujeme na vývoji dalšího kompaktního SUV na bázi modelu ID.3. Chceme tak uvést na trh produkt VW i v tomto rychle rostoucím segmentu vozidel,“ řekl.

Nové SUV ID.3 má s hatchbackem sdílet interiér a podvozek
Hatchback ID.3

Nové SUV ID.3 má s hatchbackem sdílet interiér a podvozek. Dále nabídne vyšší karoserii inspirovanou faceliftovaným modelem ID.3, který se má začít prodávat příští rok.

„Velmi pečlivě jsme naslouchali komunitě ID.3 a posouváme facelift našeho prvního modelu MEB na rok 2023,“ řekl Schäfer. „Nový model ID.3 dělá znatelný skok kupředu, pokud jde o kvalitu, materiály a stabilitu systému. Tedy vůz, který splňuje to, co značka VW slibuje.“

Ačkoli se neočekává, že by se exteriér nového ID.3 radikálně lišil od současného vozu, interiér se dočká těžší proměny. Tolik kritizovaný systém infotainmentu má pravděpodobně doplnit novým softwarem s osvěženým uživatelským rozhraním. Zároveň kvalita plastů a dalších materiálů by se měla rovněž výrazně zlepšit.

Výkon a další ID.

Pod kůží nového SUV Volkswagen ID.3 lze očekávat stejné možnosti baterií jako v hatchbacku. Na výběr mají být pravděpodobně jednotky s kapacitou 45, 58 a 77 kWh. Tyto baterie v nejlevnějších verzích nabídnou dojezd přes 482,8 km. V úvahu připadá také horká varianta GTX, přičemž modely GTX se pravděpodobně rozšíří napříč celou řadou ID, včetně ID.Buzz.

Schäfer také naznačil další možnosti nejmenších modelů ID, které pravděpodobně získají názvy ID.1 a ID.2
ID.2

Schäfer také naznačil další možnosti nejmenších modelů ID, které pravděpodobně získají názvy ID.1 a ID.2. „Volkswagen se pochlubí tím nejširším e-portfolio v automobilovém průmyslu,“ řekl. „Od základního e-vozu s cílovou cenou kolem 600 tis. korun až po ID.Buzz a novou vlajkovou loď ID.Aero. V každém segmentu můžeme nabídnout tu správnou volbu.“

„Mimochodem, malý e-automobil uvedeme ve dvou verzích – jako malý vůz a jako sportovní crossover.“

Jak vidí budoucnost Schäfer

Schäfer také prozradil, že VW zkrátí svou modelovou řadu. Chce totiž nejpozději do roku 2033 v Evropě vyrábět pouze elektromobily. „Chceme, aby značka Volkswagen opět zazářila!“ řekl nám.

Za krátkou dobu svého působení ve funkci se Schäfer podle svých slov zaměřil na tři priority: nejlepší značka, nejlepší tým a nejlepší výsledky. V současné chvíli probíhá restrukturalizace představenstva: „Za 100 dní nemůžete změnit svět, ale můžete ukázat cestu vpřed pro Volkswagen, pro skupinu značek a pro týmy,“ řekl.

„Potkáme na naší cestě stát se „značkou lásky“ nějaké neúspěchy? Zcela jistě: žijeme v náročné době plné nepředvídatelnosti. Odkloníme se od našeho cíle? Rozhodně ne. Jsme vysoce motivovaní, máme ve společnosti neuvěřitelné množství odborných znalostí a víme, co je třeba udělat.“

Zdroje: autoexpress, Vapol