Genesis X Convertible Concept debutoval v LA

Podívejte se na koncept Genesis X Convertible Concept, který se nedávno představil na autosalonu v Los Angeles

Společnost Genesis se svým nejnovějším (třetím) konceptem X, který debutuje od roku 2020, vychází vstříc kultuře otevřené jižní Kalifornie. Podívejte se na koncept Genesis X Convertible Concept, který se nedávno představil na autosalonu v Los Angeles.

Genesis X Convertible

Elegantní exteriér konceptu údajně zobrazuje designový jazyk Athletic Elegance automobilky v jeho nejčistší podobě. Ti, kdo znají koncepty Genesis X a Genesis X Speedium Coupe, jistě uvidí spoustu rodinných podobností. A to od dlouhé kapoty a krátké paluby až po jemně obloukovitou linii karoserie, rozšířené podběhy kol a samozřejmě charakteristická dělená světla Genesis vpředu a vzadu. Přes přední klip se táhne usměvavý znak Genesis, který je obkreslený světly LED.

Přes přední klip se táhne usměvavý znak Genesis, který je obkreslený světly LED
Genesis X Convertible

Velkým rozdílem je samozřejmě skládací střecha. I ve vztyčené poloze si mohou cestující v kabrioletu X užívat modré oblohy nebo hvězdných nocí. Mechanická pevná střecha totiž obsahuje průhlednou měsíční střechu. Kachní spoiler na zádi a krátké přední/zadní převisy vychází přímo z konceptů X a X Speedium Coupe. Stejně tak Genesis nenabízí podrobnosti o elektrickém pohonném ústrojí.

Větší zážitek z jízdy

Řidič a cestující ve čtyřmístném voze si mohou užívat interiér rovněž shodný s předchozími koncepty s obklopujícím kokpitem pro řidiče a prostory, které si podle Genesisu vypůjčují inspiraci z korejské střešní architektury. Dokonce i hlavní barva interiéru, nazvaná Giwa Navy, je odstín často používaný na střešních taškách.

Kachní spoiler na zádi a krátké přední/zadní převisy vychází přímo z konceptů X a X Speedium Coupe
Genesis

„Normálním vývojem značky Genesis je zvýšení sportovní a emocionální stránky naší filozofie designu vytvořením emocionální trilogie: rodiny X,“ řekl Luc Donckerwolke, kreativní ředitel společnosti Genesis. „Inovace jsou katalyzátorem k většímu zapojení do prostředí kolem nás. Jsme v procesu přeměny společnosti Genesis na firmu, která začne zákazníkům dodávat produkty, které je potěší.“

V tuto chvíli je otázkou za milion dolarů, zda se tento koncept (nebo některý z konceptů X) dočká výroby. Po celou dobu několikaletého vývoje modelu X Genesis označuje koncepty za designový jazyk společnosti pro budoucnost. Jinými slovy – neočekávejte, že v dohledné době uvidíte v showroomech dealerství přepychový kabriolet Genesis.

Autosalon v Los Angeles v roce 2022 se veřejnosti otevře 18. listopadu a potrvá do 27. listopadu.

Zdroje: motor1, Top-Vozíky