Proč by se Amarok 2022 mohl stát nejprodávanějším VW?

Druhá generace Volkswagenu Amarok bude plně odhalena 7. července 2022. Ale protože tam ještě úplně nejsme, firma pokračuje v přidávání drobných detailů – což je iritující, ale také zajímavé. Poslední kolo takových informací se týká tlačítek. Ne, vážně, čtěte dál.

Volkswagen Amarok

Zdá se, že na rozdíl od všech ostatních nedávných nových vozů Volkswagen, Amarok 2022 lpí na některých fyzických sekundárních ovládacích prvcích – možná tomu částečně pomohlo tím, že je založen na stejné platformě jako nejnovější Ford Ranger.

Tisková zpráva tvrdí, že „prémiový pick-up ukazuje, že moderní dotykové obrazovky a intuitivní tlačítka nemusejí být v rozporu“, a dále uvádí: „V segmentu pick-upů do jedné tuny se reakce musí stát rychle. Potom je dobré, když dokážete vyvolat klíčové nabídky na centrálním displeji pouhým stisknutím tlačítka nebo otočením přepínače.“

Uvedené spínače a tlačítka mají svůj vlastní upoutávkový film (níže), hliníkový „vzhled“ a texturovaný povrch. Starají se o funkce včetně klimatizace, parkovacích a jízdních režimů – včetně nastavení pro jízdu na silnici a v terénu.

Co dalšího VW nedávno řekl o mk2 Amarok?

Další nedávné snímky Amaroku se také zaměřují na detaily, přičemž záběr ze zadní části ukazuje, že se VW rozhodl křičet o jménu pick-upu, které je napsáno velkými písmeny na zadních dveřích.

Užitečnější je potvrzení, že nový kamion uveze náklad až 1,2 tuny a maximální tažnou kapacitu 3,5 tuny, což je docela dost.

Další osvětlující pohled přišel vedle záběru nových LED světlometů, které budou standardně u Amaroku. Verze s vyššími specifikacemi budou dodávány s vylepšenou verzí se systémem nazvaným IQ Light. To přináší funkci automatického přizpůsobení intenzity světla. Spustí se, když čelíte protijedoucímu vozu, semaforům a pouličnímu osvětlení. Má také funkci zatáčení.

Všichni dospělí

Úplné špionážní fotografie poskytují lepší pohled na celkový vzhled nového nákladního vozu a ukazují, že hranaté podběhy kol nového Amaroku zůstávají spojené s mřížkou chladiče po celé šířce, která je základem současných modelů VW.

Volkswagen Amarok

Černobílý převlek však prozrazuje design exteriéru, který si zakládá více na realitě než původní náčrtky s jejich kreslenými detaily. Předimenzované a agresivní terénní pneumatiky, odpružení s dlouhým zdvihem a nemotorné lemy kapoty se přenesly do něčeho konvenčnějšího, i když stylového.

Přestože upravili převisy karoserie tak, aby usnadnily jízdu v terénu, celková délka karoserie se zvětšila o 10 cm. VW již potvrdil, že se do ložné plochy mezi podběhy vejde europaleta (standardní rozměr nákladového prostoru pro užitková vozidla).

Zcela nový Amarok uveze také větší hmotnost; 1,2 tuny nákladového prostoru a 3,5 tuny tažné kapacity.

Výběr motoru

Motory mají objem od 2,0 litru do 3,0 litru a čtyř až šestiválcové. Vybrat si můžeme jeden zážehový a čtyři naftové. Výrobce také nabízí pohon zadních nebo všech kol, přičemž první jmenovaný omezí pouze na základní modely.

Zdroj: carmagazine.co, top-voziky.cz