Park Magic Kingdom od Disney World plánuje expanzi

Park Magic Kingdom společnosti Disney World je nejnavštěvovanější zábavní park na světě. Návštěvníci parku se mohou těšit na jeho rozšíření

Park Magic Kingdom společnosti Disney World je nejnavštěvovanější zábavní park na světě. Návštěvníci parku se mohou těšit na jeho rozšíření. Společnost Disney World investuje do rozšíření parku asi 60 miliard dolarů.

„Je to pravděpodobně největší rozšíření, k jakému kdy v Magic Kingdom došlo,“ řekl v úterý Michael Hundgen, ředitel portfolia lokalit Walt Disney World. Stalo se tak během mediální akce v kalifornském zařízení Walt Disney Imagineering. Rovněž se zde představily nové návrhy atrakcí a technologie společnosti Disney.

Desetiletý investiční plán společnosti Disney

Rozšíření parku Magic Kingdom má být jednou ze součástí investic v hodnotě 60 miliard dolarů. Tyto peníze společnost Disney podle svých slov plánuje pro své parky, plavby a zážitky v příštím desetiletí.

Společnost Disney v úterý ukázala, jak by se daly tyto investice využít. Předvedla projekty, na kterých se nyní ve společnosti Walt Disney Imagineering pracuje. A to včetně nových technologií ve fázi výzkumu a vývoje.

Rozšíření parku Magic Kingdom má být jednou ze součástí investic v hodnotě 60 miliard dolarů
Pomník Walta Disneyho v parku Magic Kingdom na Floridě

Generální ředitel společnosti Disney Bob Iger, který se do své funkce vrátil v listopadu 2022 pouhé dva a půl roku poté, co společnost opustil, v úterý uvedl: „Když jsem se podíval na návratnost investovaného kapitálu, který jsme do tohoto podniku vložili za 15 let před mým návratem, byla mimořádně přesvědčivá. Měli bychom alokovat směrem, kde jsme měli velké výnosy.“

Iger sice uvedl, že společnost má poměrně dobrou představu o tom, co by se mohlo v blízké budoucnosti stavět, ale podle něj „je vlastně hloupost“ alokovat každý dolar z těchto 60 miliard dolarů hned teď. A to vzhledem k tomu, že neví, jaký obsah se může stát v příštích letech obrovským hitem.

Proč společnost Disney nic nepřipravila?

V době, kdy se Universal Orlando Resort připravuje na otevření třetího zábavního parku Epic Universe v roce 2025, se nedostatek informací o tom, co by mohlo v pozdějších letech přijít, stal u Disneyho předmětem kritiky.

Poté, co Iger vyjmenoval nové pozemky a atrakce, které vznikly ve floridském středisku společnosti Disney v uplynulém desetiletí, řekl: „Díky rozložení těchto významných spuštění jsme byli schopni komerčně a provozně optimalizovat naše nové nabídky v průběhu času, místo abychom to museli udělat najednou.“

Tyto projekty, včetně nejnovějšího oznámení projektu, který Disney nazývá Magic Kingdom „Beyond Big Thunder“, jsou však přinejlepším rozšířením stávajících zábavních parků. Projekt společnosti Universal, kterou vlastní Comcast, se stane zcela novým zábavním parkem.

Možná nová destinace v Disneylandu

Během téhož setkání akcionářů Iger ukázal nový náčrt oblasti podle filmů „Avatar“. Tuto oblast označil za „možnou novou destinaci“ pro původní kalifornský resort Disneyland.

Jakékoli plány na rozšíření rozlohy zábavního parku v letovisku Disneyland by však muselo schválit město Anaheim. A to kvůli problémům s územním plánováním.

Rozhodnutí o změně územního plánu stávajícího pozemku společnosti Disney na větší plochu pro zábavní park, projekt nazvaný „Disneyland Forward“, by měla v příštích týdnech projednávat městská rada Anaheimu.

Kam s investicemi

Iger uvedl, že 70 % z 60 miliard dolarů chce investovat do nových atrakcí. Tyto atrakce údajně rozšíří kapacitu zábavních parků a výletních lodí společnosti Disney. Zbývajících 30 % se podle něj investuje do technologií a údržby, které toto rozšíření umožní.

Zdroje: cnn, Vapol