Elon Musk o EV Tesla RoboTaxi

Tesla do dvou let uvede na trh nové robotaxi, které bude plně autonomní.

Elon Musk odhalil svou vizi robotaxi. Nové robotaxi má být založené na elektrickém hnacím ústrojí, které odhalil na výdělečném setkání Tesly za Q1 2022.

Musk řekl, že auto se zaměří na cenu za kilometr. Ta podle jeho slov má být nejnižší, jakou kdy zákazníci zažili. Musk na své akci Cyber ​​Rodeo odhalil, že Tesla pracovala na robotaxi.

„Je to speciální robotaxi, která by mělo vypadat docela futuristicky,“ řekl Musk na výzvu k výdělku. Prozradil, že auto je od základu navržené s ohledem na autonomii, a tak v autě chybí volant a pedály.

„Pracujeme také na novém vozidle, o kterém jsem se zmiňoval při otevření továrny Giga Texas. Jde o speciální robotaxi. Vozidlo se vysoce optimalizuje pro autonomii. To znamená, že zde nebude žádný volant ani pedály.

Ve voze se nenachází pedály ani volant
Interiér vozu

Existuje řada další inovace kolem tohoto vozu. O těchto inovacích si myslím, že jsou docela vzrušující. Nicméně je zásadně optimalizovaný pro dosažení nejnižších a plně uvažovaných nákladů na míli nebo km při započítání všeho,“ řekl CEO Elon Musk.

Uvedení robotaxi na trh

Prozradil rovněž, že vozidlo by mohlo být odhalené v průběhu roku 2023. Do výroby by se tak mohlo dostat do roku 2024. Nicméně tyto časové osy je třeba brát s rezervou, protože jihoafro-americký miliardář je známý nepředvídatelnými časovými osami.

Jeho předpovědi mají za cíl tlačit jeho tým interně, což je ukazatel pro trh. Nikoliv pro běžného zákazníka, který již po několika Muskových predikcích musí počítat s mírným až několikaletým zpožděním.

Musk věří, že vozidlo se stane tak dostupným, že jeho cena za kilometr se ukáže ještě nižší než u zlevněné jízdenky na autobus. Robotaxi není nový koncept, protože na konceptu pracovaly například firmy Waymo, Cruise a AutoX.

Nicméně všechny současné modely jsou založené na sériových autech. Arrival spolupracuje s Uberem také na výrobě účelového vozidla pro spolujízdu. Tohle vozidlo může být v budoucnu plně autonomní.

zdroje: carandbike, Vapol