Vodíkový koncept Renault

Automobilka Renault představí na summitu ChangeNOW nový vodíkový koncept

Vodíkový koncept Renault se představí na summitu ChangeNOW, který začne 19. května v Paříži a potrvá do 21. května. Cílem summitu je upozornit na světové ekologické výzvy.

Nové video Renaultu zdůrazňuje některé detaily designu, které doposud nikdo neviděl. A to včetně několika vnitřních obrazovek a nových rozmístěných odznaků Renault.

V posledním příspěvku francouzská firma také potvrzuje, že koncepční vůz se má vyrábět ze 70 % z recyklovatelných materiálů.

Vodíková pohonná jednotka bude nejspíše převzata z modelu Renault Master Van H2-TECH
Renault Master Van H2-TECH

Ekologické přínosy konceptu však nekončí, protože se očekává, že vůz má obsahovat vodíkovou pohonnou jednotku. Ta by mohla být převzata z Renault Master Van H2-TECH. Další vodíkové dodávky, která je vybavená 30kW palivovým článkem.

Upoutávka na vodíkový koncept Renault

Už jsme viděli upoutávku přední části koncepčního vozidla, kterou odhalil generální ředitel Luca de Meo při finančních výsledcích společnosti za rok 2021 začátkem tohoto roku. Ukazuje poměrně štíhlou linii světlometů a přední masku spolu s výrazným poklesem spodní části předního nárazníku a zvýrazněnými vysokými denními světly. To ukazuje, že vůz je vyšší než nový plně elektrický Renault Megane a s největší pravděpodobností jde o plnohodnotné SUV z profilu.

Zdá se, že francouzská firma se blíže zabývá vodíkovým pohonem a říká, že nový unikátní koncept vozu má „ztělesňovat vizi a závazky udržitelného rozvoje skupiny“.

V únoru De Meo řekl: „Brzy uvedeme koncepční vůz. Naši vizi udržitelnosti máme založenou na třech pilířích jako bezpečnost, začlenění a životní prostředí. Tyto pilíře chceme zařadit do jednoho produktu. Tento koncept oznámí budoucí produkt. Když v Renaultu děláme koncepty, chceme z nich udělat skutečná auta.“

Nový koncepční vůz je nejnovějším, který pochází od Renaultu v několika rušných letech pro tým koncepčních návrhářů – po Renaultu Morphoz, plně elektrickém 5 hatchbacku a létajícím dronu AIR4.

Akce ChangeNow se koná v květnu v Grand Palais Ephémère a Eiffelově věži a Renault v 8:00. 19. května Renault odhalí svůj nový koncept zaměřený na udržitelnost.

zdroj: autoexpress, Vapol