Jimny XL Heritage: Speciální edici si můžete pořídit v Austrálii

V roce 2023 uvedlo Suzuki na trh větší pětidveřovou verzi Jimny 5-Door a nyní jí dopřává speciální edici XL Heritage

Jimny je na seznamu zakázaného ovoce pro USA a také tam zůstane. Suzuki totiž nemá v úmyslu se tam vrátit. Z trhu model Jimny odešel v roce 2012 s odvoláním na špatné prodeje. Jinde japonská automobilka stále hledá způsoby, jak učinit malý terénní vůz žádanějším. V roce 2023 uvedlo Suzuki na trh větší pětidveřovou verzi Jimny 5-Door a nyní jí dopřává speciální edici XL Heritage.

Specifikace nové varianty Jimny XL Heritage

Praktičtější verze vozu, který se hodí kamkoli, se v Austrálii příhodně jmenuje Jimny XL a vzniká varianta Heritage. Přichází s úhlednou grafikou karoserie s retro příchutí, která odkazuje na „70., 80. a 90. léta, kdy se nosily dlouhé vlasy, svoboda byla vším a Jimny se stal kultem“.

Australští zákazníci si jej mohou pořídit v barvách modročerná perleť, zelená džungle, šedý granit, bílá a slonová kost
Jimny XL Heritage můžete mít v několika barvách

Australští zákazníci si jej mohou pořídit v barvách modročerná perleť, zelená džungle, šedý granit, bílá a slonová kost. Poslední jmenovaná verze vznikla v kombinaci s kontrastní černou střechou.

Kromě nálepek Heritage dostane novější Jimny přední a zadní červené blatníky. Navazuje tak na vzhled třídveřového Jimny Heritage, který se objevil na trhu loni v Austrálii, kde se vyprodal během pouhých dvou dnů. Společnost Suzuki tedy naznačuje, že byste měli jednat rychle, abyste získali jeho nástupce. Zatímco se předchozí speciální edice omezila na 300 kusů, pětidveřový model vznikne v počtu 500 exemplářů.

Pod kapotou nového Jimny XL Heritage

Pohon Jimnyho zůstává osvěžujícím způsobem jednoduchý. Používá benzinový motor s přirozeným nasáváním o objemu 1,5 litru spojený s pětistupňovou manuální převodovkou a pohonem všech kol s nízkým rozsahem.

Nový Jimny však dokáže v těžkém terénu držet krok s vozy jako Defender nebo Wrangler
Nový Jimny XL Heritage nabízí výkon pouhých 101 koní

Se slabým výkonem 101 koní a točivým momentem 96 N.m nepřekonáte na Nürburgringu žádné rekordy SUV. Rozkošná krabice na kolech však dokáže v těžkém terénu držet krok s vozy jako Defender nebo Wrangler.

Tento Jimny XL Heritage dostal do své výbavy různé vychytávky, od devítipalcového dotykového displeje až po zadní kameru. Suzuki přihazuje bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto. Abyste si to osladili, dostanete také tempomat, kontrolu sjíždění kopců, automatické LED světlomety a zadní parkovací senzory.

A cena?

Suzuki chce za tuto speciální edici příplatek 1 500 australských dolarů oproti standardní verzi, ze které vychází. Je také o 3 000 australských dolarů dražší než loňský třídveřový model Heritage. Požadovaná cena činí 36 490 australských dolarů (cca 554 000 korun).