Vodíková elektřina Warrego míří do Evropy

Warrego - vodíkový FCEV ute

H2X říká, že australský vodíkový palivový článek konečně dělá zásadní kroky k výrobě. Společnost také vydala řadu nových fotografií ute, nazvaných Warrego.

Chvíli se to blížilo. Vzhledem k tomu, že se společnost stala obětí stejných globálních výzev jako mnoho výrobců automobilů a startupů po celém světě, stala se nucena odložit spuštění v roce 2021.

Ale namísto prvního uvedení na trh v Austrálii se má nejprve zpřístupnit evropskému trhu. I proto, že je tam větší infrastruktura pro doplňování vodíku.

Společnost H2X původně naplánovala uvedení užitkového nákladního vozu Warrego FCEV (elektrické vozidlo s palivovými články) na listopad 2021. Společnost tvrdí, že vzbudila povzbudivý zájem o vodík, protože přijala 250 objednávek.

To je působivé, vezmeme-li v úvahu, že v Austrálii je velmi málo čerpacích stanic na vodík, nemluvě o těch, které jsou veřejně dostupné.

Ute se má stát spuštěn jako první v Evropě

Tento drobný detail H2X neodradil, ale změnil své zaměření pro spuštění. Warrego ute nyní prochází přísnými homologačními a certifikačními testy v Evropě, oznámila společnost.

,,Je pravda, že za posledních devět měsíců jsme měli nějaká frustrující zpoždění, ale nyní jsme na dobré cestě s našimi plány zavedení,“ uvedl generální ředitel a zakladatel H2X Brendan Norman prostřednictvím prohlášení.

„Je nesmírně potěšující, že náš tým nyní má Warrego v posledních fázích svého inženýrského, bezpečnostního a silničního programu ověřování a připravenosti výroby.“

Společnost H2X říká, že nyní překonala nesčetné množství problémů s dodavatelským řetězcem, které zdržely uvedení Warrego ute. Norman říká, že „výrobní a inženýrské týmy H2X odvedly úžasnou práci při překonání těchto problémů a nyní jsme zpět podle plánu“.

Vodíková elektřina Warrego míří do Evropy
Vodíková elektřina Warrego míří do Evropy
Vodíková elektřina Warrego míří do Evropy
Vodíková elektřina Warrego míří do Evropy

Vodíková dodávka a taxi také v potrubí

Kromě Warrego ute pracuje H2X na dodávce na vodíkový pohon. Jmenuje se H2X Darling a připojí se k němu taxík stěhující lidi.

Ale má to trvat ještě pár let, než něco z toho uvidíme na silnicích – dokonce i v Evropě.

„Warrego se stává v podstatě předváděcím vozidlem, které máme možnost nabídnout několika zákazníkům. Proto abychom zákazníkům urychlili dostupnost lehkých užitkových vozidel s pohonem všech kol s využitím nejmodernějšího systému hybridních vodíkových palivových článků,“ řekl Norman.

Hybridní systém palivových článků se skládá z 60 kW palivového článku a má připojení k hybridní baterii/superkondenzátoru.

To je spojeno se systémem vodíkové nádrže typu 4 o tlaku 700 barů. Ten je vyroben z uhlíkových vláken a pokročilé polymerní báze. To poskytuje vyšší úroveň bezpečnosti a velmi dlouhé provozní standardy, říká H2X.

Umožňuje také provoz vozidla při nižší kompresi 350 barů. Má však také schopnost pracovat při mnohem vyšších kompresních poměrech, což by zvýšilo dojezd vozidla na nádrž dvojnásobně.

„Tato aplikace se má aplikovat v optimalizovanější podobě v Darling Delivery Van a Taxi/MPV, jejichž uvedení na trh se plánuje do konce roku 2024. Také proto, aby podpořilo velký počet měst v Evropě, která se mají od roku 2025 uzavřít pro dieselová a benzínová vozidla.“ řekl.

H2X říká, že pravostranný Warrego ute brzy podstoupí testování. A nyní se plánují na dostupnost pro zákazníky v polovině roku 2023. Vyrábět se bude v Evropě i v Sale ve Victorii.

Zdroj: thedriven,Vapol