Hummer ute a SUV přitahují obrovský seznam objednávek

Americký automobilový gigant GM zaznamenal větší než očekávanou poptávku po elektrickém pick-upu Hummer (ute) a SUV své značky GMC s více než 65 000 rezervacemi od doby, kdy společnost koncem roku 2020 a začátkem roku 2021 představila vozidla.

GMC, divize nákladních a užitkových vozů společnosti GM, představila Hummer EV Pick-up již v říjnu 2020. Poté, co se v dubnu 2021 uvedl na trh SUV Hummer EV 2024. A jak se slíbilo, dodávky prvního Hummer EV Pick-up Edition 1 začaly loni v prosinci. Z Factory Zero společnosti, jejího prvního plně vyhrazeného montážního závodu EV.

Hummer EV Pick-up

Hummer EV Pick-up nabízí výkon 1 000 koní a maximální výkon 746 kW. A Edition 1 přichází se třemi motory generujícími enormní točivý moment 15 591 Nm. A to s dojezdem přes 560 kilometrů a rychlostí nabíjení 350 kW.

Poptávka po Hummer EV Pick-up i Hummer EV SUV však byla tak velká, že dosáhla více než 65 000 rezervací mezi těmito dvěma vozidly. GMC nyní očekává, že nové objednávky na Hummer EV Pick-up se pravděpodobně splní až v roce 2024.

Modely GMC HUMMER EV se dostanou do centra pozornosti na výstavě SEMA 2021
Modely GMC HUMMER EV se dostanou do centra pozornosti na výstavě SEMA 2021

V rozhovoru pro CNBC během mediální akce tento týden Duncan Aldred, globální viceprezident GMC, řekl, že rezervace na pick-up i SUV jsou vyšší, než původní očekávání automobilky.

„Produkce se stala ve skutečnosti mírně před plánem. A nyní zavádíme věci, abychom to také skutečně urychlili, takže tyto rezervace můžeme dodat rychleji, než jsme si původně mysleli,“ řekl Aldred CNBC.

„Vidíme narůstající dynamiku.“

Předobjednávky a rezervace

Zatímco Hummer EV Pick-up se uvedl na trh jako první, a proto se může pochlubit větším počtem předobjednávek, novější rezervace na dva Hummer EV byly rovnoměrněji rozděleny mezi Pick-up a SUV. Jak také uvedla Megan Hart, asistentka marketingového manažera Hummer do CNBC.

Zájem se nedávno zvedl také díky nedávné reklamní kampani GMC na Pick-up, ve které hraje superstar NBA Lebron James. Není překvapením, že vzhledem k debutu reklamy v únoru se stal letošní březen nejlepším měsícem pro rezervace od uvedení obou vozidel na trh.

Zpráva o tom, že GMC se stala zaskočenou masivní poptávkou po svých elektrických Hummerech, nevěstí nic dobrého. A to pro žádné zákazníky, kteří doufají, že vozy budou brzy dostupné na jejich březích.

CNBC poznamenalo, že tradiční výrobci automobilů, jako je GM, nastupují na nové elektromobily pomaleji než některé jejich čistě elektrické protějšky.

Nicméně podle Aldreda se jeví GM na cestě k tomu, aby v roce 2022 vyrobilo více vozidel, než původně plánovalo. „A pak podobně příští rok postavíme podstatně více, než se jevil náš původní plán.“

Ti, mimo Spojené státy, kteří si chtějí zničit víkendy s Hummerem a velkým množstvím volitelného příslušenství dostupného pro tyto dva elektromobily, si musí počkat. A nebo se spolehnout na jiné automobilky, že přivezou svá víkendová ničící elektrická SUV a pick-upy.

Zdroj: thedriven, Vapol