Australský tým vstoupí do série extrémních E off-roadů

XE Sports Group, sportovní odnož EV Direct (podnik, který plánuje přivést BYD Atto 3 EV v číslech do Austrálie koncem tohoto roku), zvedl ruku pro vstup do závodu elektromobilů Extreme E.

Závod elektrických vozidel

Pro ty, kteří jsou v Extreme E noví – je to extrémní terénní událost s čistě elektrickým pohonem. Podobnými podmínkami jako slavná rallye Dakkar se jezdí jako série pěti dvoudenních podniků na různých místech po celém světě.

Akce Extreme E jsou navrženy tak, aby upozornily na světové ekologické problémy a hotspoty, a organizátoři vynaložili maximální úsilí, aby minimalizovali dopad závodní série na životní prostředí a zároveň maximalizovali ekonomické výhody pro místní regiony, ve kterých se závodí.

Extreme E začalo v roce 2021 pěti akcemi a nyní vstupuje do své druhé série – s první akcí, která se konala loni v únoru v Neom (Saúdská Arábie – Vybráno, aby upozornilo na příčiny dezertifikace, ztráty biologické rozmanitosti a důležitost odolnosti komunity). Další dva se konají na Sardinii 6.,7. a 9. 10. (Sardinie se vybrala, aby zdůraznila účinky rostoucích teplot, vln veder a lesních požárů).

V současné době v sérii soutěží deset týmů, ale pro sérii 3 v roce 2023 poběží jedenáct týmů – z toho jedenáctý je nový australský účastník XE Sports Group. (A první účastník odkudkoli v oblasti Asie a Tichomoří).

Vstup Cupry do Extreme E. Zdroj: Extreme E
Vstup Cupry do Extreme E

Zapojené XE Sports do Extreme E

Luke Todd (ředitel XE Sports Group a vedoucí dovozce BYD EV Direct) při oznámení uvedl, že doufá, že zapojení XE Sports do Extreme E  ….. zvýší povědomí v Austrálii a širším asijsko-pacifickém regionu o výhodách elektrických technologií vozidla.“

Todd dále řekl: „Konkurenčním způsobem se připojujeme k Extreme E, abychom závodili a vyhrávali. Máme dodávat prvotřídní závodní balíček a netrpělivě očekáváme, že se postavíme proti týmům jako X44, Rosberg X Racing a JBXE. Stejně jako proti zbytku pole nejvyšší třídy. Australané jsou známí tím, že ve sportovní aréně dosahují lepších výsledků, a v Extreme E se nesnažíme o nic menšího. Máme závodit o planetu a závodit, abychom vyhráli.“

K XE Sports jako součást jeho manažerského týmu se také připojuje bývalá australská fotbalová hvězda Tim Cahil, který se těší na „napínavé, soutěživé závody a zanechání trvalého pozitivního dopadu“. Plánuje vnést do týmu své odborné znalosti ve sportu a také představit svou fanouškovskou základnu světu elektrického off-roadového motorsportu.

Vysloužilá hvězda Socceroo Tom Cahill na zahájení BYD
Vysloužilá hvězda Socceroo Tom Cahill na zahájení BYD

Úplný kalendář událostí 2. série, seznam týmů a způsob zobrazení událostí (které jsou mimochodem, bohužel, většinou prostřednictvím placených kanálů).

Zdroj: thedriven, Vapol