CaraLife 630 LQ – obytný vůz na bázi Fiat Ducato

Na veletrhu Caravan Salon v Německu se představilo mnoho skvostů. Nás však zaujal mini obytný vůz na bázi Fiatu Ducato od firmy Weinsberg

Na letošním veletrhu Caravan Salon v Německu se představilo mnoho skvostů. Nás však zaujal obytný vůz CaraLife 630 LQ na bázi Fiatu Ducato od firmy Weinsberg. Ducato je oblíbenou platformou pro přestavby obytných vozů, ale pojetí od Weinsbergu je zajímavé, působivé a vypadá prostě cool.

Obytný vůz CaraLife 630 LQ

Jedná se o model CaraLife 630 LQ, novinku německé společnosti pro rok 2024. Nemá vyskakovací střechu jako nový VW T7 California, ale má šikovnou kuchyň umístěnou v přední části obytného prostoru v uspořádání do tvaru písmene „L“. Vzniká tak dostatek místa pro dřez, dvouplotýnkový sporák, ledničku a slušnou plochu pro pult a zároveň vzniká venkovní jídelní kout s rozkládacím stolem. Uvnitř najdete druhý stůl, který se rozloží na jídlo a schová se, aby uvolnil místo pro sprchu.

Sprchy v malých dodávkách jsou stále běžnější a Weinsberg se rozhodl pro rychlou stojanovou sprchu umístěnou mezi postelí/garáží a kuchyní
Uvnitř vozu si můžete postavit provizorní sprchu

Sprchy v malých dodávkách jsou stále běžnější a Weinsberg se rozhodl pro rychlou stojanovou sprchu umístěnou mezi postelí/garáží a kuchyní. Jednoduchý skládací mechanismus vynáší sprchový kout z podlahy a dostupnou toaletu lze uložit do sedadla lavice pro jídelní kout. Zrcadlo s úložným prostorem pro toaletní potřeby je namontováno vpředu u kuchyňského dřezu, čímž tento malý van získává legální plnohodnotnou koupelnu.

Efektivní rozdělení vozu

Vytvořením tohoto uspořádání kuchyně/koupelny společnost Weinsberg efektivně rozděluje CaraLife na dva odlišné prostory. Kabina je zcela oddělená od obytného prostoru, stejně jako u zákeřného obytného vozu Isuzu Stealth, o kterém jsme psali nedávno.

Kabina je zcela oddělená od obytného prostoru
Obytný vůz je opravdu prostorný

Odvrácenou stranou je, že obytný prostor skutečně působí jako obytný prostor, nikoliv jako zadní polovina dodávky. Zadní část dodávky zabírá rozměrné lůžko, namontované příčně s volitelným nástavcem, který prostor trochu zvětší. Hlavní jídelní stůl se nachází pod ní a to vše se nachází na vrcholu skromné garáže přístupné zezadu. Na stěnách jsou skříňky pro uložení věcí.

Zadní část dodávky zabírá rozměrné lůžko, namontované příčně s volitelným nástavcem, který prostor trochu zvětší
Interiér vozu vypadá opravdu útulně

Když si prohlédnete možnosti na webových stránkách společnosti Weinsberg, zjistíte, že možnosti přizpůsobení jsou bohaté a konečným výsledkem je nóbl obytný vůz pro užívání si života v dodávce. Má místa k sezení a spaní pro tři osoby. Jeho cena začíná na 59 990 € (1 448 000 Kč). Bohužel pro americké vanlifery není CaraLife k dispozici v Severní Americe. Na podzim se začne objevovat na evropských výstavách pro zájemce o dobrodružství za oceánem.

Zdroje: motor1, Vapol