Maguari HS1 GTS společnosti Hispano Suiza odhalen

Švýcarská značka Hispano Suiza uvede na trh model HS1 GTS

Švýcarská společnost Hispano Suiza odhalila svůj moderní hypercar Maguari HS1 GTS s motorem V10 a rychlostí až 360 km/s.

Jméno Hispano Suiza sahá až do předválečného období, kdy přišla s řadou luxusních vozů a zákaznickou základnou. O práva na značku dnes bojují dvě společnosti. Každá z nich vyrobila špičkový hypercar pod stejným názvem.

S Hispano Suiza Carmen jsme se seznámili už dříve, ale nyní automobilka připravuje nový model Maguari HS1 GTS.

Představení HS1 GTS

HS1 GTS se připravuje více než deset let, přičemž bývalý designér Audi Erwin Leo Himmel navrhl koncept vozu, který debutoval v roce 2010 na autosalonu ve švýcarské Ženevě.

O 12 let později sdílí sériová verze stejnou elegantní siluetu jako tento vůz. Nicméně s modernizovaným, a agresivním designem, který začíná rozevlátou přední maskou. Rozkládá se přes celou přední část vozu a integruje se se sadou úzkých světlometů a špičatou přídí.

Ve dveřích jsou hluboké boční průduchy, které ochlazují motor umístěný uprostřed. Vypadají trochu jako dvojice digitálních vnějších zpětných zrcátek.

HS1 GTS pohled shora

Kontrastní stříbrná kapota, střecha a zadní paluba sahají až ke zúžené zadní části, která se vyznačuje světelnou lištou po celé šířce, hlubokým difuzorem a čtvercovými koncovkami se čtyřmi výstupy. Zdá se, že sada pruhů pod zadními světly odvádí teplo produkované dvěma turbodmychadly, které přeplňuje deseti válcový motor.

Pod kapotou

5,5 litrový agregát pohání přes sedmi stupňovou automatickou převodovku, která se ovládá pedály. Maximální výkon 1 184 koní přichází při 8 400 otáčkách za minutu s maximálním otáčivým momentem 1 100 Nm.

Původní ženevský koncept byl vybavený 5,2 litrovým V10 odvozeným od Lamborghini. Je možné, že sériový vůz používá vylepšenou verzi tohoto motoru se zvýšeným objemem.

Pohon jde nejprve na zadní kola, ale i bez pohonu všech čtyř kol dokáže HS1 GTS dosáhnout rychlosti 100 km/h za méně než 2,8 sekundy. A to díky dvojici obrovských zadních penumatik o rozměru 335 mm. Zapíná se na elektronicky omezenou maximální rychlost 360 km/h. Nicméně, jeho tvůrci říkají, že je možná i rychlost 400 km/h.

Sada karbon-keramických brzd sráží všechnu tu rychlost. Avšak navzdory hlinikovému podvozku a karoserii z uhlíkových vláken váží 1 890 kg. Tedy výrazně více než ostatní nehybridní vozy.

Hispano Suiza zatím nezveřejnila cenu nového modelu. Přesto nabízí možnosti, které jsou přizpůsobené každému zákazníkovi, včetně jedinečného čalounění interiéru, laku a nejlepších materiálů, které lze za peníze koupit.

zdroje: autoexpress, vapol