Děti v autě, aneb jaké si pořídit autodoplňky

Doplňky do auta, které zabaví vaše děti a cesta bude celkově příjemnější

Každý rodič zná ten pocit, když někam jede a má děti v autě. Ať už na delší výlet nebo je veze do školy. Se sadou správných pomůcek a vychytávek se jízda může stát daleko příjemnější a pohodlnější.

Se správnými autodoplňky si děti i vy jako řidič užijete pohodovou jízdu
Jak zabavit děti v autě?

Každý řidič má seznam věcí, které chce ve svém autě mít. Ať už je to jejich oblíbený osvěžovač vzduchu, kvalitní potah na volant nebo dobře vybavená nouzová silniční asistenční sada, lidé si svá auta vybavují podle svého gusta různými způsoby.

Pro řidiče s dětmi je to však úplně jiná hra. Udržet děti šťastné, v pohodlí a zabavené na cestách jakékoliv délky vyžaduje plánování a přípravu na té nejvyšší úrovni. Jak tedy víte, které doplňky jsou skutečně nezbytné a které jsou k ničemu, které použijete jednou a již nikdy více? Přišli jsme s nejlepším seznamem herního příslušenství pro auta a vaše ratolesti.

1. Organizér dětské doplňky

organizéry pro věci, které mohou děti v autě během jízdy potřebovat
Organizéry, aneb jak mít vše po ruce

Děti vyžadují spoustu vybavení, které je třeba mít po ruce a připravené, abyste během jízdy nemuseli sahat pod sedadlo. Nebo ještě hůř, prohledejte tašku na plenky nebo batoh a hledejte oblíbenou knihu vašeho dítěte, hračku, hrneček nebo krabičku se svačinou. Organizér na autosedačku je záchrana, která vám nebo vašemu dítěti umožní rychle a snadno získat přistup ke všemu, co zrovna potřebuje, aniž byste dostali záchvat vzteku během řízení.

Pro větší všestrannost přicházeji organizéry autosedaček v širokém výběru různých sestav. Můžete si pořídit organizér, který se ukotní v zadní části opěrky hlavy nebo organizér, který se zavěsí mezi dvě přední sedadla a organizér, který sedí uprostřed zadního sedadla jako přepážka a další. Je to opravdu jen otázka osobních preferencí a toho, zda potřebujete mít přístup k věcem v organizéru nebo to vaše dítě zvládne samo.

2. Držák na dětský tablet

držák na tablet
Držák na tablet do auta

Ať už si myslíte, že děti sledují příliš mnoho televize, pravděpodobně neexistuje žádný rodič, který by se neuchýlil k použití elektronické chůvy k zabavení dětí a získání potřebného klidu a pohody na dlouhé cestě autem. Pryč jsou doby, kde jsme s sebou tahali objemné přenosné DVD přehrávače.

V dnešní době má skoro každý tablet. Použití levného a kompaktního držáku na tablet na zadní straně opěrky hlavy nebo autosedačky vám může ušetřit den ve formě filmů, televizních pořadů nebo her na delších cestách.

Mnoho kvalitních držáků na tablety lze mít za méně než 500 korun. Lze je snadno připevnit mezi kolejnice vaší opěrky hlavy. Některé jsou zabudované do organizéru na zadním sedadle. Další lze zakoupit pro montáž přímo na středovou konzoli vašeho vozu mezi dvě přední sedadla. Ať už jsou vaše preference jakékoliv, stolní držák usnadňuje sledování filmů v autě jako ještě nikdy předtím.

3. Opěrka na hlavu a krk

opěrka na hlavu pro větší pohodlí
Opěrka na hlavu

Každý, kdo jel v autě se spícím dítěte, nahlédl na zadní sedadlo a se zděšením si všiml nezdravého úhlu hlavičky svého dítěte. Když dítě spí s hlavou na hrudi nebo pod ostrým úhlem, není to skvělé pro držení těla. Může to vést k bolestem svalů a napětí, jakmile se dítě probudí. Přinést si s sebou opěrný polštář na krk může opravdu pomoci. Často však ani ty nezůstanou na místě a během spánku skončí na klíně nebo na sedadle vašeho dítěte.

Pro delší jízdy autem můžete pořídit opěrku hlavy na sedadle. Opěrku navrhli tak, aby podpírala hlavu vašeho dítěte ve vzpřímené poloze během spánku. Další skvělou a prostorově úspornější možností, kterou můžete snadno vyjmout a vyprat, je polštář upevněný na bezpečnostním pásu. Tyto kompaktní polštáře jsou vynikající, protože je lze snadno posunout dolů.

4. Stínidla na okna

stínidlo na okno, které chrání před slunečním zářením
Stínidlo na okno

Během letních měsíců je slunce nejsilnější. Při delší cestě autem nás může rušit ostré sluneční záření. Abychom chránili naše děti, stačí pořídit levné stínidla na okna. I když máte tmavá zadní skla, mohou i tak mít potíže s blokováním slunečního záření. Mohou také způsobit nepříjemné teploty a vést k přehřátí.

Clony na okna se dodávají v různých provedeních. Můžete si pořídit zatahovací stínidla, které se připevňují pomocí přísavek k oknům. Tyto stínidla lze snad přesouvat podle potřeby. Můžete si také pořídit předřezané okenní clony, které se připevňují k oknům a poskytují úplné pokrytí. Blokují téměř 100 % slunečního světla. Existují dokonce i okenní závěsy, které se připevňují k okrajům oken vašeho auta. Lze je otevřít a zavřít jako závěsy u vás doma.

5. Cestovní podnos pro děti

Cestovní podnos jako stůl do auta
Cestovní podnos

Vezměte s sebou přenosný skládací cestovní tác. Vaše dítě jej může využívat ke hraní her, kreslení, k jídlu, dělání domácích úkolů nebo sledování filmu na tabletu. Tyto chytře navržené podnosy fungují jako malé stolky, které dávají vašemu dítěti spoustu možností, jak si užít dlouho cestu autem. Dát si večeři v autě? Cestovní tác poskytuje vašemu dítěti místo, kde si může jídlo uložit a vy se tak nemusíte bát, že by dítě jídlo rozlilo na podlahu vozu.

Některé cestovní přihrádky obsahují držáky na nápoje a boční kapsy pro uspořádání nápojů a příslušenství, ke kterým má vaše dítě během jízdy snadný přístup. Tím minimalizujete potřebu neustále sahat na zadní sedadlo, abyste mu podávali věci nebo sbírali věci z podlahy. Některé zásobníky mají také praktické nárazníky nebo okraje, které zabraňují sklouznutí předmětů. Další přihrádky mají také vestavěný držák pro tablet, takže vaše dítě může snadno dosáhnout na hraní her nebo sledování pořadů.

Zdroje: motor1, Vapol