Hotely, které nabízí ubytování pod hladinou moře

Spaní pod vodou se stalo realitou s první funkční ponorkou v roce 1866. Ale i když ponorky umožňovaly ponořit se do oceánu, nejsou to nejpohodlnější místa. Podmořské hotely to změnily.

Devět hotelů na světě nabízí luxusní pokoje zcela pod vodou. To je dobrá zpráva pro cestovatele, kteří milují nové zážitky a oceán.

Strávěte noc na kterémkoli z těchto míst a ze své postele zažijete zázrak mořského života. Jsou to všechny podvodní hotely na světě, hodnocené podle recenzí od šťastných cestovatelů.

9. Lover’s Deep

Umístění: Liší se v závislosti na požadavku hosta

Hodnocení: N/A

Budete jedinou osobou ubytovanou v tomto gigantickém podmořském hotelu, který údajně stojí 240 000 dolarů za noc. Pokud je vaše příjmení Bezos nebo Musk, je to nic, ale pro nás ostatní, je to spousta peněz.

Přesto, pokud si to můžete dovolit, zážitek je více než luxusní. Můžete si vybrat, kde chcete být, mít osobního kuchaře a komorníka a užívat si, že je o vás postaráno. Společnost Oliver’s Travels, která tuto zkušenost spustila, tvrdí, že váš pobyt lze „upravit volitelnými doplňky, včetně transferů helikoptérou s přistáním na pláži, bezplatného rozhazování okvětních lístků růží nebo snídaně šampaňského do postele“.

Vzhledem k tomu, že hotel slouží pouze ultrabohatým, je k dispozici málo informací a žádné skutečné fotografie. To nás nutí si myslet, že si zde buď musíte zarezervovat pobyt přes speciálního concierge, o kterém ví jen 1 procento, nebo že jde o aprílový žert.

8. Utter Inn

Místo: Vasteras, Švédsko

Hodnocení: 50

Nejen, že se tento unikátní hotel pod vodou jako jediný nachází ve studených vodách. Je také jediný v jezeře.

Jednopokojový hotel, vznášející se uprostřed jezera Maelaren, vypadá jako malý tradiční švédský dům, červeno-bílé barvy atd. Je obklopen malou verandou, kde mohou hosté posedět a vychutnat si klid svého okolí. Jakmile jste uvnitř, můžete sejít po schodech dolů do ložnice, která je celá pod vodou.

Hotel není projektem nějakého chamtivého hotelového konglomerátu, který by bral peníze, ale projektem švédského umělce Mikaela Genberga. Nečekejte osobní komorníky, projížďky helikoptérou a jídla hodná Michelina.

Opravdu nečekejte žádné vybavení kromě toalety, ložnice a možnosti důvěrně se seznámit s podmořskými obyvateli jezera.

7. Resorts World Sentosa Ocean Suites

Místo: Singapur

Hodnocení: 57,1

Pokud Utter Inn zní skvěle, ale přesto chcete komorníka a luxusní zážitek, doporučujeme vyzkoušet Resorts World Ocean Suites.

Resort se skládá z 11 dvoupatrových pokojů ve stylu městského domu, každý pro pár. Horní místnost je nad vodou a má útulný obývací pokoj a venkovní prostor s vířivkou. Ale skutečné kouzlo se děje v dolní místnosti, která je ponořená. Aby to bylo ještě lepší, podvodní místnost má velkou vanu, kde se můžete namáčet a užívat si výhled.

Na rozdíl od jiných podvodních hotelů se Ocean Suites nenachází v jezeře nebo v oceánu. Spíše je ponořený v gigantickém akváriu. Jste-li z poloviny plný šálek, zaručuje to, že uvidíte rozmanitý vodní život, zejména rezidentní manty, které přitahují bubliny, které pokoje chrlí.

Jedinou nevýhodou je, že zvířata neuvidíte v jejich skutečném přirozeném prostředí.

6. Jules’ Undersea Lodge

Místo: Key Largo, Florida

Hodnocení: 57,9

Tento hotel, pojmenovaný na počest Julese Verna, známého autora knihy „20 000 mil pod mořem“, je floridský podivínský v celé své kráse.

I mezi podvodními hotely vyniká Jules‘ Undersea Lodge svou jedinečností. Pro začátek, chata je vlastně a úplně pod mořem, připojená ke dnu laguny, aby byla stabilní. Abyste se tam dostali, budete se muset ponořit do laguny a vystoupit zespodu do „mokré místnosti“, kde si před příchodem do útulné kuchyně a ložnice svléknete své vybavení a neopreny.

A tím surrealistická zábava nekončí. Když sedíte v retro-futuristické chatě a lapáte po dechu jak na ryby, tak na všechny vymoženosti z konce 20. století v místnosti, budete mít zaměstnance potápěčského, který vám doručí pizzu.

Přiznejme si to, pouze Florida by udělala podvodní donášku pizzy realitou.

5. Atlantis the Palm

Místo: Dubaj, Spojené arabské emiráty

Hodnocení: 70,4

Přesuňte Resorts World Ocean Suites do Dubaje a získáte podvodní apartmá v Atlantis the Palm. To není kritika. Naopak, je to uznání, že skutečně máte nějaké možnosti, pokud jde o spaní uvnitř gigantického akvária, které je domovem druhů, jako jsou žraloci, rejnoci a různé ryby.

Tohle je Dubaj, takže luxus a přepych jsou názvy turistické hry. Budete mít soukromého komorníka s nepřetržitým hovorem (ale nebuďte blázen a nezneužívejte této 24hodinové nabídky), mramorovou vanu s okny od podlahy až ke stropu a dokonce i osobní výtah, který vás doveze nahoru do exkluzivního salonku.

Celý zážitek má napodobovat bájné ztracené město Atlantis a je jistě snadné uvěřit, že jste v jiném světě, když zde zůstanete.

4. Conrad Maldives Rangali Island

Místo: Rangali, Maledivy

Hodnocení: 80,4

Conrad Maldives Rangali využívá podvodní zážitek, který jsme viděli v jiných letoviscích, a vstřikuje do něj luxusní steroidy. Pokud by podvodní luxus byl součástí olympijských her, tento hotel by byl vyhozen.

Bídníci zůstávají v hlavním letovisku s nudnými, každodenními věcmi, jako jsou bungalovy nad vodou, které vám umožní skočit přímo do oceánu (zívnout). Ale ti, kteří mohou dát 10 tisíc (pro začátek), zůstanou v Muraka.

Abyste se dostali do tohoto odlehlého apartmá, nasednete na soukromý motorový člun. Toto bude vaše osobní vodní limuzína po zbytek vašeho pobytu. Uvítá vás osobní ostrovní hostitel, který vám poskytne prohlídku apartmá se dvěma ložnicemi nad vodou. Jeho součástí je venkovní nekonečný bazén. Pak si můžete udělat čas a užít si podvodní hlavní ložnici a její 180stupňovou skleněnou kopuli, která vám umožní cítit se doslova obklopeni Indickým oceánem.

Zmínili jsme, že máte také komorníka a soukromého kuchaře, lázeňské procedury na zavolání a fitness trenéry a vodní skútry?

3. The Manta Resort

Místo: Zanzibar, Tanzanie

Hodnocení: 83

Hodnocení recenzentů s námi nemusí souhlasit, ale náš velmi subjektivní názor by zařadil Manta Resort Underwater Room jako nejlepší na světě.

Hlavním důvodem by byla absolutní uzavřenost, kterou poskytuje. Manta Resort je již postaven na krásném a odlehlém ostrově Pemba. Jeho filozofie se soustředí na pomoc lidem odpojit se a zažít ostrov „ne jako turista, ale jako vnímající lidská bytost“.

A i když by nás to přesvědčilo, abychom dali resortu všechny své peníze, jeho skutečným korunovačním klenotem je zcela samostatná plovoucí chata, která se nachází 800 stop od kohokoli. Chata má tři úrovně. Horní je střecha, na které se můžete opalovat, druhý je salonek na úrovni moře a třetí je podvodní hotelový pokoj.

Během celého vašeho pobytu budete mít jedinými společníky (kromě případů, kdy vám donesou jídlo), zvědavý vodní život nakukující do vašich oken.

2. Reefsuites

Místo: Airlie Beach, Austrálie

Hodnocení: 96

Jak jsme viděli, pobyt pod vodou kdekoli je neuvěřitelný zážitek. Ale nic se nevyrovná pobytu přímo v hlubinách jednoho ze sedmi divů přírodního světa: Velkého bariérového útesu.

Největší systém korálových útesů na světě, tento ekosystém je jedinečný, bohatý a naprosto úchvatný. Vidět to na libovolnou dobu je zážitek, který stojí téměř za cokoli. Nyní máme to štěstí, že žijeme v době, kdy v něm můžeme i spát.

Pobyt v Reefsuite vám také poskytuje příležitost mít útes téměř pro sebe, jakmile turistické lodě odplují domů. Tento intimní zážitek nemůže nezažít žádný výletník. Už jen kvůli tomu by tento pobyt stál za to.

A pokud ještě nejste přesvědčeni, řekneme vám, že se jedná o jeden z nejlevnějších podvodních hotelových zážitků na světě, který začíná na zhruba 900 dolarech, což rozhodně není levné, ale ne nemožné. Je to celoživotní dobrodružství.

1. Intercontinental Shanghai Wonderland

Místo: Šanghaj, Čína

Hodnocení: 96,6

I když nebudete ubytováni v jednom z podvodních apartmá Intercontinental Shanghai Wonderland, získáte vodní zážitek. Samotný hotel se nachází vedle tyčícího se skalního útesu s vodopádem a zahradou s velkým jezírkem. Jedna z restaurací, pan Fisher, má uprostřed velkou nádrž, abyste měli pocit, že jste pod vodou.

Ale pokud to nestačí k tomu, abyste se cítili jako mořská panna, můžete si rezervovat skutečný podvodní pokoj. Nejlepší na pokoji je samozřejmě výhled, ale hotel nešetří na vybavení, mezi které patří – uhodli jste, služby komorníka.

I když se úplně nevymyká ostatním podvodním hotelům na světě, Shanghai Wonderland musí dělat něco správně. Koneckonců, má 989 pětihvězdičkových recenzí a hodnocení, které by z něj udělalo premianta střední školy.

Zdroj: Far&Wide, Top-nosice