Reverzibilní elektrifikační sada pro Porsche 911

Elektrogenická verze

Britská společnost pro přestavbu elektrických vozidel Electrogenic právě vydala reverzibilní sadu pro přestavbu EV pro Porsche 911.

Nazývá se sada E62 a má navržení tak, aby úhledně zapadla do stávající architektury vozidla.

Díky této sadě je proces elektrické přestavby zcela reverzibilní.

Díky možnosti zasunout původní spalovací motor (ICE) a související součásti přímo zpět, mohou nyní majitelé klasických vozů jednoduše ponechat součástky ICE po elektrické přestavbě a předat tyto díly každému budoucímu majiteli – nabízí možnost vrácení vozu do původní podoby pohonu, pokud by si to budoucí majitel přál.

Přední bateriová skříň EV převedeného na Porsche 911; Reverzibilní elektrifikační sada pro Porsche 911
Přední bateriová skříň EV převedeného na Porsche 911

Electrogenic provádí vlastní přestavby EV pro klasická auta již několik let před výrobou své nové řady drop-in sad.

Jako součást oznámení o uvedení na trh předvedl svou první přestavbu 911: „Irské zelené“ Porsche 911 z roku 1985. Původně G-Body z roku 1985, bylo majitelem „zastaralé“, aby evokovalo ikonickou verzi 2.7 RS rané generace.

Reverzibilní elektrifikační sada „plug-and-play“

První příjemce konverzní sady Porsche 911 EV.

Sada E62 obsahuje vodou chlazený motor o výkonu 160 kW. Ten posílá výkon na zadní kola přes jednostupňovou převodovku s pevným převodem. Zrychlení z nuly na 100 km/h s přepočtem proběhne pod 5 sekund. Což je srovnatelné s původní dárcovskou verzí ICE z roku 1985.

S 62 kWh baterií Electrogenic udává dojezd 300 km. Součástí sady je také standardní nabíjení CCS DC, přičemž plné nabití pomocí DC nabíječky trvá přibližně 50 minut.

Pro ty, kteří chtějí ještě více výkonu pro svou elektrifikovanou verzi 911, Electrogenic nabízí také sadu E62s s výkonnějším motorem o výkonu 240 kW. Se sadou E62s zrychlení z 0 na 100 km/h klesne na pouhých 3,8 sekundy.

Celkově přestavba EV přidala pouze 100 kg k hmotnosti původní verze ICE. A aby se udržela nízká hmotnost a vozidlo bylo dobře vyváženo, baterie se zasunula do fontu (kde byla umístěna palivová nádrž) a do motorového prostoru – zlepšení rozložení hmotnosti ve srovnání se standardním vozem. 

Profily Eco, Sport a Traffic

Systém zahrnuje optimalizované profily Eco, Sport a Traffic spolu s regenerativním brzděním s rekuperací energie („regen“) pro brzdy a plyn.

Jejich nastavení lze také přizpůsobit specifickým požadavkům majitele. Spolu s tím se původní přístroje přepracovaly tak, aby zobrazovaly alternativní informace o EV, jako dojezd a rychlost nabíjení, plus topení kabiny se změnilo na diskrétně instalované elektrické topení.

Obrázek CAD instalace zadního elektromotoru a převodovky 911; Reverzibilní elektrifikační sada pro Porsche 911
Obrázek CAD instalace zadního elektromotoru a převodovky 911

Steve Drummond, spoluzakladatel společnosti Electrogenic, říká, že reverzibilní sady „plug-and-play“ byly navrženy tak, aby vdechly nový život ikonickým, velmi oblíbeným modelům, „jako je Porsche 911 – nejikoničtější a nejuznávanější sportovní vůz ze všech.“

Přestavbová sada Porsche 911 je pouze jednou z možností z nové řady sad „drop-in“ společnosti. Nyní také nabízí řešení pohonu EV pro Land Rover, Jaguar E-Type a Triumph Stag. 

Zdroj: thedriven, Vapol