Fluke představuje indikátor IV křivky pro solární průmysl

Přidáním křivky PVA-1500 Series IV do svého portfolia nyní společnost Fluke nabízí nástroje pro solární profesionály. Ty obsluhují vše od polí distribuované generace až po projekty v užitkovém měřítku.

Společnost Fluke, specialista na testovací a měřicí přístroje pro solární instalátory, si klade za cíl přinést zjednodušené testovací služby pro solární techniky v užitkovém měřítku oznámením křivky PVA-1500 Series IV. Společnost Fluke uvedla, že nabízí účinné a spolehlivé testování polí, které může vést k maximalizaci návratnosti investic (ROI).

Nový křivkový sledovač může podle Fluke zkrátit dobu testování pomocí rychlosti skenování. A lze jej použít také s dnešními vysoce účinnými solárními moduly. Tento nástroj, navržený pro snadné použití, nabízí intuitivní ovládání a jednoduchou analýzu dat. Takže jej mohou používat i méně zkušení technici, řekl Fluke.

„Služby jsou pod rostoucím tlakem, aby maximalizovaly dobu provozuschopnosti a výrobu a zároveň zajistily zdraví a dlouhou životnost svých solárních instalací,“ řekl Jason Waxman, prezident společnosti Fluke. „PVA-1500 mění hru a poskytuje rychlost, přesnost a uživatelskou přívětivost, kterou potřebují technici, aby se s těmito výzvami vypořádali přímo. Je to jediný tester IV Curve Tester, který dokáže konzistentně a přesně měřit IV křivky pro 1500V vysoce účinné solární panely bez přehřívání.“

Společnost Fluke – specialista na měřicí přístroje pro solární instalátory

Společnost Fluke uvedla, že prošla přísným testováním, aby bylo zajištěno, že splňuje vysoké standardy spolehlivosti, odolnosti a bezpečnosti.

Fluke představuje indikátor IV křivky pro solární průmysl

Řada PVA-1500 řeší problémy s časem, přesností a použitelností, kterým čelí technici. Umožňuje technikům optimalizovat výkon fotovoltaického pole pro maximální produkci energie a zároveň minimalizovat prostoje, řekl Fluke. Nástroj se navrhl tak, aby maximalizoval návratnost investice a zároveň zajistil dlouhodobou spolehlivost solární elektrárny.

Snímače křivek PVA-1500 IV vycházejí z akvizice Solmetric společností Fluke v září 2023, včetně firemního FV Analyzeru. Ten byl dříve vlajkový produkt společnosti Solmetric. FV Analyzer má tři primární komponenty: IV jednotku, SolSensor a uživatelské rozhraní, které funguje na tabletu nebo notebooku.

IV jednotka a SolSensor fungují v tandemu a vyhodnocují IV křivku, ozáření a teplotu. S novými sledovači křivek PVA-1500 IV v portfoliu společnosti Fluke nyní společnost nabízí komplexní sadu nástrojů pro solární profesionály pro servis projektů od distribuované výroby až po energetickou škálu.