Android Auto a Google Built-In nabízí nové aplikace

Společnost Google dnes oznámila, že aktualizuje své systémy Android Auto a Google Built-In o nové aplikace

Společnost Google dnes oznámila, že aktualizuje systémy Android Auto a Google Built-In o nové aplikace. Uživatelé se nyní mohou připojit k naplánovaným konferenčním hovorům a schůzkám, sledovat televizi a filmy, procházet web a další funkce na obrazovce infotainmentu svého vozidla.

Google Built-In

Google Built-In, sada integrovaných služeb a aplikací společnosti, nyní v obchodě nabízí službu Amazon Prime Video. Dnes je k dispozici pro vybrané modely Renault, Volvo a Polestar. V budoucnu se tato funkce dostane i do dalších značek. Dnes se také zavádí nový internetový prohlížeč Vivaldi. Obě aplikace fungují pouze v zaparkovaném vozidle.

Třetí novou aplikací, která přichází do systému Google Built-In, je The Weather Channel. Ta poskytuje hodinové předpovědi, výstrahy a radar „Trip View“ přímo na obrazovce infotainmentu.

Google také rozšiřuje podporu digitálního klíče od vozu, který je již k dispozici v Evropě. Rozšířená funkce přichází do Spojených států, Kanady a Koreje pro řidiče vybraných modelů Hyundai, Genesis a Kia, kteří vlastní také kompatibilní zařízení Pixel a Samsung. Společnost uvedla, že chce „rozšířit podporu“ této technologie u dalších výrobců automobilů.

Funkce systému Android Auto

Novou funkcí, která přichází do systému Android Auto, je možnost připojit se k naplánovaným schůzkám a konferenčním hovorům z displeje vozu. Uživatelé se mohou připojit k hovorům WebEx by Cisco a Zoom s možností přehrávání pouze zvuku, aniž by museli přistupovat ke svému telefonu, což je mnohem bezpečnější pro řidiče i všechny ostatní účastníky silničního provozu.

Aplikace a další digitální služby pronikají do moderních automobilů a technologické společnosti a výrobci automobilů bojují o prostor na obrazovce. Začátkem letošního roku společnost General Motors oznámila, že v budoucích modelech nebude nabízet Apple CarPlay a Android Auto, ale začne spolupracovat se společností Google na vytvoření vlastního softwarového řešení. Cadillac Escalade IQ odhalený minulý měsíc není vybavený ani jednou ze služeb.

Google není jedinou technologickou společností, která se zajímá o displeje v automobilech. V červnu 2022 oznámila společnost Apple svou novou generaci softwaru CarPlay, která by měla převzít všechny obrazovky v automobilu a umožnit uživatelům přizpůsobit digitální přístroje, ovládat nastavení a další funkce. Apple uvedl, že první vozidla, která začnou nový software používat, oznámí koncem roku 2023. Automobilky Ford, Jaguar, Mercedes-Benz, Volvo a další se již zavázaly.

Zdroje: motor1, Vapol