Panasonic má dodávat baterie pro Lucid Air a SUV

Nový závod Panasonic Energy na výrobu baterií pro elektromobily, Kansas

Společnost Panasonic Energy podepsala víceletou dohodu o dodávce baterií EV americkému výrobci elektrických vozidel Lucid Group, které budou použity i pro celou řadu automobilky včetně Lucid Air a připravovaného SUV Gravity. Nově oznámené partnerství slouží k dalšímu zajištění expanze společnosti Panasonic Energy z Japonska a do Spojených států.

„Se zvýšenou elektrifikací automobilového trhu jsou pro naši misi zásadní partnerství s předními technologickými výrobci elektrických vozidel, jako je i Lucid,“ řekl Kazuo Tadanobu, prezident a generální ředitel společnosti Panasonic Energy.

,,Toto partnerství nám především pomůže řídit růst průmyslu lithium-iontových baterií a zároveň urychlit svět směrem k budoucnosti s nulovými čistými emisemi.“

Panasonic má dodávat baterie pro Lucid for Air a Gravity
Lucid Air

Elektrický sedan Lucid Air, oficiálně představený již v roce 2020, je vlajkovou lodí společnosti. Přičemž první modely vyrazily do ulic už koncem roku 2021. Může se pochlubit rekordním dojezdem 837 km (EPA), který skutečně převyšuje to, co je možné u konkurenčních modelů Tesla.

Lucid Air a SUV Gravity

Mezitím společnost Lucid minulý měsíc odhalila další podrobnosti o svém nadcházejícím SUV Gravity. Přičemž se očekává, že rezervace se mají otevírat již na začátku roku 2023.

Lucid Gravity, plánovaná na dodání v roce 2024, se má chlubit podobně dechberoucí řadou podobnou Lucid Air. Přičemž tak nabídne flexibilní sedadla pro pět, šest a nebo sedm dospělých. A to ve dvou a třířadých konfiguracích sedadel.

Díky „displejům s vysokým rozlišením Glass Cockpit nové generace“ ovládajícím další generaci softwarového rozhraní Lucid UX, škádlivé obrázky z Lucid také naznačují panoramatický výhled skrz okna do všech stran.

Panasonic má dodávat baterie pro Lucid for Air a Gravity

„Panasonic je bezmála i fantastický partner s inovativní technologií a hlubokými zkušenostmi,“ řekl Peter Rawlinson, generální ředitel a CTO společnosti Lucid.

„Tato dohoda nám tak pomůže uspokojit rostoucí poptávku po lithium-iontových bateriích. Protože v roce 2023 pokračujeme ve zvyšování výroby celé řady Lucid Air. A očekáváme tak zahájení výroby našeho SUV Gravity v roce 2024.“

Zdroj: thedriven, Vapol