Tesla vyzkouší reklamu a aktualizuje robota

Robot Tesla Optimus s Cybertrucks

Generální ředitel Elon Musk mnohé překvapil tím, že se zavázal, že Tesla vyzkouší reklamu pro společnost, která je nyní podle tržní hodnoty největší na světě. Je to něco, co v minulosti vyloučil.

V reakci na dotazy akcionářů a tlak aktivistů na svém výročním zasedání v sídle společnosti v Austinu v Texasu se Tesla také zavázala k auditu svého kobaltového dodavatelského řetězce a poskytla aktualizace svého humanoidního robota Optimus a softwaru pro samořízení.

Musk také předpověděl, že Model Y bude v roce 2023 nejprodávanějším vozidlem na světě, a oznámil, že Tesla uvede na trh dva nové produkty elektrických vozidel na své platformě 3. generace.

Musk říká, že Tesla vyzkouší reklamu

Největším překvapením je ale reklamní tah, který Tesla vyzkouší. Zastaralé benzinové a naftové automobilové společnosti utrácejí ročně desítky miliard dolarů globálně za reklamy, ale Tesla soustředila své úsilí na design a výrobu a zatím se nepotřebovala propagovat a Musk na svém twitterovém účtu přilákal dostatečnou publicitu.

Nicméně, protože Tesla nastavuje své výrobní cíle stále vyšší, s cílem 20 milionů EV ročně do roku 2030, a protože se čekací doby na její nejoblíbenější vozidla zkracují, musí zajistit, aby poptávka po jejím produktu zůstala silná.

Již znovu nastartoval svůj program doporučení a nyní, když Musk skutečně vlastní Twitter, spíše než jen tweety, se rýsuje velká otázka reklamy.

Na setkání maloobchodní investor Tesla navrhl, že vyzkouší reklamu, protože mnoho lidí si není vědomo věcí, jako jsou přední světové bezpečnostní prvky Tesly.

Maloobchodní investor žádá o zkušební inzerci
Maloobchodní investor žádá o zkušební inzerci

„Slyším vás, myslím, že je skutečně ironické, že Twitter je vysoce závislý na reklamě,“ řekl Musk.

„Nikdy předtím jsem reklamu skutečně nepoužíval a nyní mám společnost, která je na reklamě vysoce závislá. Myslím, že bych měl říct, že reklama se jeví jako úžasná záležitost a měl by ji dělat každý.“

„Slyšel jsem však váš širší názor, a to, že Tesla má úžasné vlastnosti a funkce, o kterých lidé prostě nevědí. Takže si myslím, že to, co říkáte, má určitou hodnotu a věřím, že návrhy přijímáme, takže zkusíme malou reklamu a uvidíme, jak to půjde.“

Aktualizace humanoidního robota Optimus od Tesly

Tesla také poskytla aktuální informace o vývoji svého humanoidního robota a představila nové video, jak se Optimus prochází po kanceláři a továrně a plní základní úkoly.

Roboti používají stejný systém jako plně samořídící software od Tesly. Ten jim umožňuje identifikovat objekty v jejich okolí a procházet jejich prostředím. Nová videa také ukazují, jak roboti trénují úkoly sledováním lidských pohybů.

Robot Tesla Optimus
Robot Tesla Optimus

„Jak se plně autonomní řízení přibližuje zobecněné umělé inteligenci reálného světa, tentýž software je přenosný i na humanoidního robota,“ řekl Musk.

„Optimus stále vymýšlí, jak udělat základní věci. Musíme tedy Optimus dostat do bodu, kdy má rozumnou svižnost a umí základní věci.“

„Naším cílem je začít dělat jednoduché úkoly, které jsou svým způsobem nudné a opakující se nebo nebezpečné. V podstatě práce, které lidé dělat nechtějí. A jsem přesvědčen, že tohoto cíle dosáhneme.“

Musk řekl, že předpovídá, že poptávka po Optimus bude nakonec v rozmezí 10 až 20 miliard jednotek.

„Vidím počet výrazně převyšující počet aut. Takže moje předpověď je, že většina dlouhodobé hodnoty Tesly bude Optimus.”

Tesla se zavazuje k auditu kobaltového dodavatelského řetězce třetí stranou

Mezitím Courtney Wicks, šéfka Investor Advocates for Social Justice, vyzvala akcionáře, aby hlasovali pro Teslu, aby provedla třetí stranou audit jejího kobaltového dodavatelského řetězce se zvláštním důrazem na dětskou a nucenou práci.

I když existuje mnoho zpráv o využívání dětské práce k těžbě kobaltu v Demokratické republice Kongo v širším globálním průmyslu baterií, v dodavatelském řetězci Tesly o tom neexistují žádné důkazy.

,,Uděláme audit třetí strany,“ řekl Musk a dodal: ,,Ve skutečnosti na důl dáme webovou kameru a pokud někdo uvidí nějaké děti, dejte nám prosím vědět.“

Musk řekl, že baterie Tesla jsou na bázi železa a ne kobaltu. „Niklové baterie používají jako pojivo trochu kobaltu, ale jen nepatrné množství. Naproti tomu všechny vaše telefony používají 100 % kobaltu. Doporučuji reklamovat u výrobců telefonů.“

,,Ale i pro malé množství kobaltu, které používáme, zajistíme, že nebude vykořisťována žádná dětská práce. Je zřejmé, že jsme společnost, které hodně záleží na tom, aby dělala správnou věc.“

Plná aktualizace pro vlastní řízení

Nedávná aktualizace FSD Beta 11.4.1 od Tesly sklidila nadšené recenze od testovacích řidičů. Přičemž mnoho lidí komentovalo, že absolvovali několik komplexních městských jízd s nulovým převzetím.

Musk říká, že vývoj FSD je „pochodem devítky“. Což znamená, že cílem je přejít z 99,99 % spolehlivosti na 99,999 % a tak dále.

„Skutečně přemýšlíte o plném vlastním řízení jako o jakémsi pochodu devítek spolehlivosti. Musíme se tedy dostat do bodu, kdy je pravděpodobnost zranění nižší než u průměrného lidského řidiče. A pak je pravděpodobnost zranění mnohem nižší,“ řekl Musk.

„Takže i v okamžiku, kdy je vůz schopen řídit sám sebe, zbývá vlastně ještě spousta práce.“

„Protože každý rok zemře při autonehodách milion lidí. A myslím, že pravděpodobně každý má přátele a rodinu, kteří zemřeli nebo byli vážně zraněni při autonehodě. A kdekoli zemře milion lidí, je zhruba 10 milionů lidí vážně nebo trvale zraněných.“

,,Pokud to dokážeme snížit o řád, ušetříme 900 000 ročně, možná 9 milionů těžkých zranění, kterým se ročně zabrání. Opravdu si myslím, že morálně to musí být náš primární cíl.“

Zdroj: thedriven, Vapol