Tamiya Wild One Max Buggy jede téměř 100 km/h

Na trhu se objeví model Tamiya Wild One Max. Ten vznikl podle modelu Wild One ze staré školy - rádiem řízené dune buggy v měřítku 1:10

Na trhu se objeví model Tamiya Wild One Max. Ten vznikl podle modelu Wild One ze staré školy – rádiem řízené dune buggy v měřítku 1:10. Wild One se objevoval téměř v každém čísle časopisu Radio Controlled Car Action v druhé polovině 80. let. Nejedná se však o model v měřítku 1:1. Tohle auto můžete skutečně řídit!

Vývoj modelu Wild One Max

Pokud vám to připadá povědomé, vězte, že o prvním oznámení modelu Wild One Max jsme psali už v roce 2021. Vytvořila ho společnost The Little Car Company ve spolupráci s firmou Tamiya a během vývoje v posledních dvou letech se původní design značně vyvinul.

Část zvětšení velikosti je způsobená přidáním sedadla pro spolujezdce, takže si v této bugině mohou užívat jízdu na písku dvě osoby
Do připravovaného modelu WIld One Max se vlezou dvě osoby

Mimo jiné je nyní Wild One Max považovaný za plnohodnotnou velikost, zatímco dříve jsme jej znali v měřítku 8:10. Část zvětšení velikosti je způsobená přidáním sedadla pro spolujezdce, takže si v této bugině mohou užívat jízdu na písku dvě osoby.

Více výkonu

V tomto směru je k dispozici podstatně více výkonu. Společnost Little Car Company uvádí, že osm vyměnitelných baterií poskytuje celkem 14,4 kWh energie. Ta jde do elektromotoru pro zadní kola podobně jako u původní rádiem řízené buginy, ale tahle pojede téměř 100 km/h.

Aby si poradila s nerovným terénem, jezdí na tlumičích Bilstein a pružinách Eibach s brzdami Brembo a 14″ terénními pneumatikami Maxxis. Uchycení předního zavěšení se přepracovalo pro lepší bezpečnost a viditelnost. Dále konstrukce vlečných ramen vývojového vozu se vyvinula na uspořádání s dvojitými vahadly.

Interiér Wild One Max

Uvnitř je pětipalcová digitální obrazovka pro sledování důležitých informací. Jsou použité spínače námořní třídy, protože se jedná o vozidlo, které je rozhodně vždy pod širým nebem. Cestující sedí v sedadlech Cobra se čtyřbodovými bezpečnostními pásy.

Uvnitř modelu Tamiya Wild One Max je pětipalcová digitální obrazovka pro sledování důležitých informací
Řidič má k dispozici 5″ digitální obrazovku

Pro ty, kteří chtějí prožít osmdesátá léta na veřejnějším místě, měl by se podle The Little Car Company nabízet paket pro silniční provoz v ulicích Velké Británie a Evropské unie. Co se týče Severní Ameriky, Wild One Max se objeví, ale v tuto chvíli se neplánuje verze pro silniční provoz.

Odhalení modelu

„Jsme naprosto nadšení, že jsme o krok blíže k odhalení naší Tamiya Wild One Max Launch Edition,“ řekl Ben Hedley, generální ředitel společnosti The Little Car Company. „I když se na cestě nepochybně vyskytlo několik překážek spojených s problémy s dodávkami v celém odvětví, náš tým odvedl obrovský kus práce, aby přivedl R/C auto k životu ve skutečné velikosti, a já na ně nemohu být pyšnější.“

Informace o cenách se dozvíme později v průběhu roku, kdy by měl model oficiálně debutovat. Vzhledem k tomu, že probíhá testování, společnost The Little Car Company v té době zveřejní také konečné výkonové statistiky. Výroba 100 verzí Launch Edition se plánuje na rok 2024. Společnost však uvádí, že další verze modelu Wild One Max se začnou nabízet později.

Zdroje: motor1, TowPoint